09 Березня 2016, 09:11

Тарасові Шевченку – 202

lds.lviv.ua
фото: lds.lviv.ua
Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня (25 лютого за старим стилем) 1814 року в селі Моринці Київської губернії – нині Черкаська область

Сьогодні, 9 березня, у Львові й на Львівщині пройдуть урочисті заходи з нагоди 202-ї річниці від дня народження Шевченка.

У Львові урочистості розпочнуться об 11.00 на проспекті Свободи. Громадськість і представники влади покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку вшанують Кобзаря. Також у виконанні хору прозвучать твори поета.

З 11.25 до 12.00 триватиме зустріч керівництва області з лауреатами Національної премії України ім. Тараса Шевченка у приміщенні ресторану «Віденська кав'ярня» (проспект Свободи, 12).

О 18.00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької розпочнеться Урочиста академія – Мистецький проект «Наш Шевченко».

Сьогодні, 9 березня, в Національному музеї ім. Андрея Шептицького також розпочнеться виставка шевченкіани. Цьогоріч експозиція продовжить традицію щорічних Шевченківських виставок, що тривають у музеї з 1914 року.  

Тарас Шевченко – український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський і політичний діяч. Член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860). Шевченко – незвичайне та виняткове явище в українській і світовій літературі, мистецтві, культурі.

Творчість Шевченка була багатогранною. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п'єс; дев'ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів.

Із мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису й графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

Помер Тарас Шевченко 10 березня 1861 року. Із 47 років життя 24 роки поет пробув у кріпацтві, 10 – на засланні, а решту – під наглядом жандармів.

  • testing USD
  • testing EUR
  • testing RUB

колонка Ігоря Гулика

Зображення користувача Ігор Гулик.
Ігор Гулик
Допоки харизматик діє у рамках, що схвалюються і притаманні натовпу, доти його вважають рівним собі
Попередні публікації

новини

09 Березня 2016

07 Березня 2016

всі новини

Автомобілі Hyundai: актуальні ціни, кращі пропозиції в Україні.
Погода у Львові та інших містах України на сайті Sinoptik.ua
Український та закордонний спорт у новинах на Ukr.net Фильмы в кинотеатрах Украины.
Вакансії, робота у Львові на JOB.ukr.net.
Актуальная телепрограмма на сегодня.