07 Березня 2016, 15:04

Китайці подарували львів’янам свято весни

parter.ua
фото: parter.ua
З гастролями у Львів приїжджали артисти Чженчжоуського театру опери та балету

Класична китайська хореографія, танці з віялами, гра на старовинних китайських інструментах. Гості з Китаю подарували городянам частину своєї культури. З гастролями у Львів приїжджали артисти Чженчжоуського театру опери та балету.

Так, 4 березня у Львівському театрі імені Соломії Крушельницької відбувся яскравий захід Весни – традиційне китайське свято.

Як зaзначила перший заступник посла КНР в Україні Чжан Вей (яка, до речі, лише за рік вивчила українську мову), захід проводять за підтримки міністерства культури Китайської Народної республіки. Цей захід є однією з найважливіших сторінок у культурному обміні між Україною та Китаєм.

«Свято Весни – це масштабний проект міністерства культури Китаю, який щорічно проводять у понад 200 містах в різних країнах світу», – розказала Чжан Вей.

Директор Львівського національного театру опери та балету Тадей Едер зауважив, що, на превеликий жаль, уперше за багато років приймають колектив із Китайської народної республіки.

«Культура не має кордонів, культура не має імені, мови, національності, вона належить світу. Людям потрібні прекрасна музика, добрі стосунки, ніжні погляди, гарні поцілунки. Тоді люди стають іншими і по-іншому дивляться на себе. Дай нам Боже, щоб та співпраця, яку почали сьогодні, продовжувалася і приносила велику радість як публіці китайській, так і українським глядачам», - сказав Тадей Едер.

Концерт відкрився вітальним словом голови Львівської ОДА Олега Синютки.

«Завдяки радісному святу весни загадковий і неповторний світ китайської культури відкриється нам у повній красі. Цей захід стане відкриттям й одкровенням для нашої публіки», – зауважив О. Синютка.

Після урочистого звучання українського і китайського гімнів для глядачів виступили артисти Чженчжоуського театру опери та балету, представники Шаолінської школи бойових мистецтв «Тагоу» з міста Денфен, а також виконавці на національних китайських інструментах ерху та чжен. (ерху - оригінальна двострунна скрипка з металевими струнами. Звучання чжена відрізняється дзвінкістю і чарівною ніжністю, а виконувані на ньому мелодії – плавністю). 

Програма організована за підтримки Посольства Китайської Народної Республіки та Культурно-дослідницького центру України та Китаю «Ланьхва».

Тетяна Захаржевська

  • testing USD
  • testing EUR
  • testing RUB

колонка Ігоря Гулика

Зображення користувача Ігор Гулик.
Ігор Гулик
Допоки харизматик діє у рамках, що схвалюються і притаманні натовпу, доти його вважають рівним собі
Попередні публікації

новини

09 Березня 2016

07 Березня 2016

всі новини

Автомобілі Hyundai: актуальні ціни, кращі пропозиції в Україні.
Погода у Львові та інших містах України на сайті Sinoptik.ua
Український та закордонний спорт у новинах на Ukr.net Фильмы в кинотеатрах Украины.
Вакансії, робота у Львові на JOB.ukr.net.
Актуальная телепрограмма на сегодня.