Що робити з «євробляхами»: уся інформація про сплату застави та розмитнення

«Львівська газета» довідалась, що робити власникам авто з іноземною реєстрацією
   Світлана Самборська   13144  

Фото: volynnews.com

З 25 листопада набули чинності закони № 2611 та №2612. Вони зобов’язують власників «євроблях» розмитнити свої авто та сплатити акцизний збір. Працівники Львівської митниці та засновники ГС «Доступне авто» пояснили, що несуть за собою нові закони .

Застава

Явища перетину кордону кожні 5 днів більше не існує. Власники авто з іноземною реєстрацією при в’їзді на територію України мають сплатити заставу. Вона нараховуватиметься відповідно до розміру податків, які би мали бути сплачені при імпорті цього транспорту. Орієнтовно, ця сума складає 1500 євро.

При перетині кордону, у пункті пропуску розраховується, скільки коштів має сплатити власник автівки. Сума виписується у гривнях відповідно до курсу Нацбанку. Ці кошти не повертаються одразу при виїзді з України. Виконавши всі зобов’язання про транзит, громадянин виїжджає за кордон і має звернутися на митницю, де відбувався виїзд, із заявою про повернення внесеної ним грошової застави.

Митний кодекс передбачає лише грошову заставу. Можна внести її завчасно на рахунок, готівкою, а також у банківських установах на території пункту пропуску.

Також  змінився процес ввезення іноземцями транспортного засобу. Передача керма тягне за собою санкції, зокрема, конфіскація автомобіля. Сьогодні вони ще не діють, проте через півроку така діяльність каратиметься законом.

Навчаюся, або працюю за кордоном. Чи потрібно вносити заставу?

Значна частина громадян навчається, або працює за кордоном. Така ситуація передбачена Митним кодексом. Громадяни, які перебувають на тимчасовому консульському обліку можуть ввозити транспортний засіб на 60 календарних днів впродовж року.

Важливо, не плутати тимчасовий облік із дозволом на роботу, правом на побут та підтвердженням з університету. Аби стати на облік, потрібно мати необхідні підстави, звернутися у найближчу консульську установу та отримати відмітку у паспорті.

Якщо громадянин в’ їхав на територію України більше ніж на 10 днів, необхідно звернутися до Нацполіції та зареєструватися.

Для тих хто перебуває на постійному консульському обліку – дозволяється ввозити транспорт на 1 рік.

«З початку дії цього закону ще не зафіксовано жодного звернення на оформлення застави. За перші півтори доби повернули більше 200 транспортних засобів на територію Польщі», – повідомив начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук.

Що робити коли хочете залишити право на користування автомобілем?

  1. Виїхати за кордон та використовувати транспорт там.
  2. Розмитнити

Як повідомляла «Львівська газета» раніше, у Чернівецькій митниці розмитнили першу «євробляху» зі знижкою 50%. Усі хто легалізують своє авто протягом 90 днів від дати набуття чинності закону, отримають пільги у розмірі 50% на акцизний податок.

Поліція зможе перевіряти транспортні засоби через 177 днів. Штрафувати правоохоронці не матимуть права, проте вони направлятимуть повідомлення про вчинення правопорушення у митні органи.

Документи на розмитнення

Розмитнити авто можна у будь-якому митному органі. Відтепер немає прив’язки до місця реєстрації особи.

Власник має зняти з обліку транспортний засіб, підтвердити вартість автомобіля, надати відповідність екологічним нормам(євро-2), подати митну декларацію, технічний паспорт, заяву на зміну з режиму транзиту на імпорт.

Якщо особа є співвласником, то потрібно до вищеперерахованих документів додати підтвердження про викуп частини автомобіля.

Що робити, якщо завтра завершується транзит?

Якщо особа має намір розмитнити авто і на днях завершується право на перебування в Україні, можна залишити автомобіль на складі митниці. Протягом 10 днів перетримка на складі є безкоштовною. Далі  – оплата складає 10 євро за добу.

За цей час людина матиме змогу зібрати необхідні документи на розмитнення.

Особа,яка ввозила транспортний засіб у режимі тимчасового ввезення, не має права на розмитнення. У такому випадку потрібно виїхати на територію Польщі та оформити документ купівлі-продажу.

Учасники ГС «Доступне авто» прогнозують, що незабаром інформаційний ажіотаж мине і через 2-3 тижні розпочнеться активне розмитнення «євроблях».

Читайте також: Закон про «євробляхи»: основні зміни та нові правила розмитнення авто

Усі права на текст захищені та належать “Львівській газеті”. Повний або частковий передрук публікації вважатиметься порушенням авторських прав.