Психологи порадили, як діяти, якщо введуть воєнний стан

У Верховній Раді зараз триває позачергове засідання, на якому вирішують чи запроваджувати воєнний стан в Україні

   Мар'яна Галькович   11121  

Фото: pixabay.com

У зв’язку з цим, Психологічна служба ЛНУ імені Івана Франка підготувала пам’ятку для українців, як зберігати спокій та не панікувати у випадку, якщо воєнний стан запровадять. Свої поради спеціалісти оприлюднили на своїй офіційній сторінці у Facebook.

“Відчувати тривогу, занепокоєння та неспокій – це нормальна реакція нашої психіки на ситуацію напруги і невизначеності, однак важливо зберігати врівноважений стан та тверезо мислити”, – пише Психологічна служба і подає такі поради психологів:

  • Дихайте. Якщо ви відчуваєте сильний внутрішній неспокій та тривогу, спробуйте зосередитись на своєму диханні: сядьте зручно, максимально розслабтесь і зверніть усю свою увагу виключно на дихання, спостерігайте за своїми переживаннями і відчуттями в тілі, за тим як повітря поволі наповнює ваші легені, як стискається грудна клітина на видиху. Можна застосувати техніку “Дихання по квадрату” – дихайте за схемою: Вдих-Пауза-Видих-Пауза і т.д. впродовж 5 хв.

Фото: Психологічна служба ЛНУ імені Івана Франка

  • Займайтесь звичними щоденними справами, не змінюйте свого розпорядку, щоб краще структурувати мислення складіть погодинний розпорядок дня та намагайтесь його дотримуватись, рутина – це найкращий стабілізатор для нашої психіки.
  • Повноцінно відпочивайте. Реакція стресу є виснажливою для нашого організму, тому важливо підтримувати свої сили, для цього повноцінно харчуйтесь, по можливості будьте в теплі, багато пийте та відпочивайте вдосталь.
  • Поговоріть з близькими. Якщо ви далеко від рідних – саме час їм подзвонити, або навідатись. Зустрічі з друзями, романтичний вечір з коханими теж будуть доречними – важливо відчувати присутність і підтримку близьких. Якщо так сталось, що зараз ви не маєте можливості контактувати з рідними, зверніться до психолога – він надасть підтримку та професійні рекомендації.
  • Дотримуйтесь інформаційної гігієни. Важливо бути свідомими, пам’ятайте – панічні настрої є “заразними” і в добу сучасних технологій миттєво поширюються через канали масової комунікації, тому дотримання правил інформаційної гігієни питання не лише психологічного благополуччя, але і національної безпеки.

Читайте також: Військкомати Львівщини уточнюють облікові дані резервістів