Все, що вам потрібно знати про «домашні» інгалятори: відповіді фахівця

У цей період року люди все частіше починають хворіти на грип та ГРВІ, тож не дивно, що виникає багато запитань щодо методів та способів лікування

     998  

Фото: pixabay.com

Зараз особливої популярності набули інгалятори – саме ними наші читачі цікавляться найчастіше. «Львівська газета» зібрала найпопулярніші запитання та звернулася з ними до лікаря-отоларинголога Шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького – Христини Івасівки.

Як обирати інгалятори?

– Існують різні види інгаляторів: парові, компресорні, ультразвукові та електронно-сітчасті. Якщо ми обираємо інгалятор для себе, перш за все треба звернути увагу не на фірму чи бренд – ми ж обираємо те, що буде зручне для нас та нашої сім’ї. Спочатку нам треба зрозуміти чи нам потрібен інгалятор. Якщо є члени сім’ї, які часто хворіють – обираємо електронно-сітчастий інгалятор. Яка його дія? Дія його полягає в тому, що ліки, які ми туди ввели, перетворюється на аерозоль – він мікро-дисперсно ділиться і вже ті частинки надходять нам в нижні відділи легень. Такий інгалятор добре використовувати для діток, бо він компактний та безшумний.

З якого віку можна роботи інгаляції дітям?

– Дитину можна інгалювати навіть з 6 місяців, якщо до того є покази. Це обов’язково мають бути рекомендації педіатра.

При яких хворобах не можна використовувати інгалятори?

– Небулайзери не можна використовувати при серцево-судинних захворюваннях: треба розуміти, що при інгаляції ми розширюємо судини і це може вплинути на артеріальний тиск.

Читайте також: Перший на місці події: львівські рятувальники і поліцейські надаватимуть домедичну допомогу

Чи можна використовувати інгалятори людям, які хворіють на гайморит?

– При гаймориті можна інгалювати, але в такому випадку ми обираємо компресійний чи ультразвуковий – не паровий. Тому що, часто при гаймориті може бути підвищена температура тіла, інгалюючи, ми так само розширюємо судини і підвищуємо температуру тіла.

Чим заправляють небулайзери?

– Є спеціальні небули, які є доступними по ціні та продаються в аптеках. Є небули, які рекомендують використовувати при ГРВІ, при хронічних бронхітах, при ларингітах, при фарингітах. Я деяким своїм пацієнтам раджу поробити інгаляції з АКК – амінокапроновою кислотою. Всі ці небули є стерильними і продаються з чіткими інструкціями.

«Дорогі пацієнти, ми не займаємося самолікуванням. При будь-яких патологіях чи гострих станах ми завжди звертаємось до свого сімейного лікаря. Відповідно він в правильних дозах, в правильних пропорціях призначить вам той чи інший курс лікування», – закликає Христина Івасівка.

Які речовини не бажано застосовувати в інгаляторах?

– Потрібно пам’ятати, що в ультразвукові інгалятори не можна заливати олійні розчини: ефірні олійки, вітаміни А, Е – вони теж на олійній основі. Так само муколітичні речовини – вони теж здатні забити мембрани і, відповідно, інгалятор недовго нам прослужить.

Як дезинфікувати інгалятори?

– Кожен інгалятор має спеціальні насадки: маски,спеціальні насадки для ротової порожнини та носа. Вони продаються наборами окремо, тож ми можемо купити їх для всіх членів сім‘ї. Але якщо такої можливості немає і у вас один комплект на всіх, то після кожного використання інгалятор треба промивати 96% розчином етилового спирту або іншим дез-засобом, який можна придбати в аптеці.

Читайте також: Для чоловіка регулярне статеве життя – задоволення, для жінки – здоров’я: 10 заповідей львівського мамолога

Чи можна робити інгаляції в домашніх умовах без небулайзерів?

– Купити пляшку лужної води, випустити газ і нагріти до 60-70 градусів – не кип‘ятити, це має бути приємний пар, щоб він не обпік слизову. А також завжди можна звернутися в свою поліклініку у фізіотерапевтичний кабінет.