Лише 15% водіїв в Україні користуються ременями безпеки

Якби ж Україна досягнула 80%-го рівня користування ременями безпеки, можна було б урятувати близько 630 людських життів щороку
   Святослав Драбчук   391  

Аби змусити водіїв дотримуватись правил дорожнього руху та користуватися ременями безпеки сервісні центри МВС розпочали акцію зі збору автомобільних заглушок. Саме такі пристрої використовують ті, хто не хоче пристібатися у сучасних авто.

«Якщо люди не пристібнуті більше ніж на 70%, наслідки можуть бути набагато плачебніші, ніж якби ви були пристебнуті і це при швидкості 60 кілометрів, а якщо говорити про 70, 90 і 100», – каже керівник сервісного центру МВС на Львівщині Олександр Плашовецький.

За два місяці акції  «Здай заглушку – обери життя» на заправках країни зібрали більше тисячі таких приборів, з них створили арт-об’єкт – крісло з ременем безпеки. Посидіти на такому можна буде наступних два місяці у Львівському сервісному центрі. Говорить одна з організаторок акції Дарина Янченко.

Фото: Святослав Драбчук

Незважаючи на те, що пристібатися водіїв зобов’язує закон, використання заглушок законодавством не карається. Тож водії їздять з заглушками бо так зручніше.

Читайте такожАвтобуси є, а водіїв бракує: «АТП-1» запрошує на роботу

«Постійно з заглушками їжджу, щоб не пищало. По місту часто бігаю сюди-туди, з ременем безпеки не зручно», – зізніється водій Михайло.

Зазначимо, користуватися заглушками таки потрібно, що правда лише коли автомобіль знаходиться не в русі, щоб в отвір для паска безпеки не потрапляв пил чи ще щось.

Пристібання є загальноприйнятою нормою для всіх європейських країн. В Україні ж штраф за ігнорування ременів безпеки – 51 гривень.