У Львові забудовників хочуть зобов’язати створювати дитячі садочки

Це допоможе вирішити проблему з недостатньою кількістю місць у ДНЗ
   Світлана Самборська   408  

Фото: tvoemisto.tv

Представники міської влади, дирекція садочків, члени ГО «Ідея міста» та батьки зібралися за круглим столом для вирішення нагальних проблем, що існують у дошкільній освіті.

Приводом для зустрічі стала недостатня кількість місць у державних садочках та об’єднані групи. Нагадаю, раніше керівник управління освіти міста видав наказ про створення спільних груп, якщо є на це потреба.

Головний спеціаліст сектору оцінювання якості освіти Наталія Клочко представила інтереси міста. Вона розповіла,  що законом про дошкільне виховання передбачено створення об’єднаних груп у садках. Вони називаються «різновіковими» і передбачають перебування дітей від 3 до 7 років.

Стандартна група передбачає більше 20 дітей. Діляться вони на групи раннього віку(2-3 роки), молодші(3-4 роки), середні(4-5 років) і старші (5-7 років). Коли група однієї вікової категорії не набирається, то аби не відмовляти батькам у прийнятті дитини на навчання, передбачили створення різновікових груп. Вихователь складає індивідуальний план навчання і проблеми у з’єднанні немає.

«Колись я працювала у педагогічній сфері, зокрема, мала досвід роботи з такими групами. Я вважаю, що це дуже гарна тенденція. Молодші діти вчаться у старших, а ті, в свою чергу, починають розуміти, що таке відповідальність за старшого»,- розповіла пані Наталія.

У випадку, якщо дитина потребує додаткового догляду потрібно просто звернутися до вихователя, або помічника.

Аби збільшити кількість спальних місць у садках, Наталія Клочко озвучила ідею створення груп короткотривалого перебування: «Якщо батьки не водитимуть дитину у садок довше двох місяців – її автоматично переведуть на 4-годинне перебування для соціалізації, але без сну».

Однак, в обговоренні брали участь і батьки, які категорично не згодні з ущільненням груп.

Олеся Кушнір – громадська діячка та мама. Вона розповіла, що її дітям не дуже комфортно навчатися у таких групах. Два туалети на 40 осіб – це, каже жінка, неприйнятні умови для дошкільного закладу. Тому, на її думку, краще шукати нові приміщення. Такі групи, пояснює жінка, зазвичай, створюються у прохідних приміщеннях, там нема запасних виходів, а це небезпечно в разі можливих пожеж.

Думку Олесі Кушнір підтвердив і Юрист Володимир Зенько. За його словами, закон, яким керуються у міській раді, суперечить санітарним та пожежним нормам.

Усі учасники круглого столу вирішили написати звернення до влади міста з такими вимогами:

  1. Ввести співпрацю з батьками. Через керівників закладів, вихователів організовувати зустрічі і обговорювати спірні питання;
  2. Звернутися до міської ради з проханням підвищити зарплати вихователям, адже за 30-36 годин роботи вони мають стільки ж грошей, як вчителі за 18 годин;
  3. Ввести нові вимоги для забудовників. Якщо забудовник займає територію 30 тисяч квадратних метрів, то він зобов’язаний облаштувати дитячий садок. Якщо більше,то відповідно два дошкільних заклади. Кожен забудовник має покращувати інфраструктуру міста. Без цього дозвіл на будівництво не має бути наданий.
  4. Написати у відділ комунального майна, аби ті надали списки 2000, 2010 та 2-18 років, аби знайти місця для дитячих садків
  5. Провести інвентаризацію на відповідність до санітарних норм у дошкільних закладах.

Юрист та батько Назар Павлюк пообіцяв, що надаватиме юридичну підтримку та вестиме контроль виконання цих вимог. У такий спосіб проблема з недостатньою кількістю місць покращиться вже за рік.

Читайте також: Зарахування у садочок по-новому: все вирішить виконком