Як не спати за кермом. ТОП-3 практичних порад

За статистикою, майже 25% аварій стаються, бо водії від втоми засинають за кермом
   Софія Лопатка   4474  

Щоб під час подорожі не перевтомлюватися і не заснути, експерти радять водіям планувати свої сили і розбивати дорогу на кілька ділянок. Однак так вдається робити не завжди.

В Інтернеті можна знайти десятки порад, як не заснути за кермом. Проте більшість із них суперечать одна одній. Каже водій з багаторічним стажем львів’янин Андрій і додає, якщо подорожує далеко, то ніколи не їздить сам.

«Між собою спілкуємося…ні один ,ні другий  не лягає спати. Коли чую, що вже хочеться спати, я тоді встаю з-за керма і другий водій сідає…»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіїв Львівщини закликають «перевзути» автівки

 Не подорожувати наодинці радять і правоохоронці. Кажуть, уникнути інцидентів за кермом також допоможе правильно обрана швидкість, знання маршруту і зупинки на короткий відновний сон.

«Краще заїхати на заправку, на 15 хв закрити очі, поспати, подрімати. Не виїжджати втомленим… з ознаками хвороби чи недуги…», – розповідає речниця патрульної поліції  Львова Катерина Рибій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіїв «євроблях» штрафуватимуть на десятки тисяч гривень

 Свої методи, як не заснути за кермом має і львів’янин Ігор. Каже, від нього сон відганяють енергетики і шоколадки.

«Їм усе, чим закупився напередодні у магазині. Ну, але передаю перевагу солодкому і «РЕДБУЛ» ніхто не відміняв…»

 Також, якщо у  вас, звісно, є для цього можливість, можна зупинитися для того, аби привести себе в тонус. Віддайте перевагу фізичним навантаженням. Можна кілька разів обійти навколо автомобіля, поприсідати або проявити будь-яку іншу фізичну активність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важливо для водіїв: чому інспектори з паркування можуть евакуювати вашу автівку

Далекобійники радять в далеку дорогу  – возити з собою апельсини. Коли ви відчуєте наближення втоми, потрібно почистити з фруктів шкірку і вдихнути його запах. Можна розкласти цедру прямо в машині. Такий спосіб може подарувати вам ще три-чотири години неспання.