Наукові роботи перевірятимуть не лише на текстові запозичення, а й на плагіат наукових ідей

Україна має забезпечити не лише технічну перевірку тексту робіт на плагіат, а й не допускати плагіату наукових ідей. На цьому наголошують у Міністерстві освіти і науки
     808  

За словами заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича, зараз усі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат.

Крім того, уже ведуться дискусії, щоб перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності – на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи.

У межах прес-конференції «Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти»  також оголосили про старт акції #СтопПлагіат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керченський урок: хто охороняє заклади освіти у Львові?

«Академічна доброчесність – це етичні норми і регламентні норми, які мають впливати на якість освіти та довіру до результатів наукових досліджень. Ми переконані, що коли єдиним голосом всі представники освітньої спільноти будуть говорити, що академічна доброчесність є запорукою якісної освіти – це вплине на розуміння людей. Ми закликаємо всі освітні заклади долучитися до акції #СтопПлагіат», – заявив Андрій Сідляренко, голова компанії Unicheck Україна.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних із плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилась кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв’язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певні просвітницькі роботи щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплату за жовтень вчителям на Львівщині досі не виплатили: що кажуть чиновники