Головні події вихідних у Львові: гід від «Львівської газети»

Відеошоу у супроводі органа, хіти повстанської радіостанції та бабусине роуд-муві
   Орест Дрималовський   481  

Фото з Instagram: vladyslav_starozhylov

Попри передзимове похолодання, культурне життя Львова не вщухає. Цими вихідними у місті виступить легендарний Місько Барбара, покажуть виставу про повоєнне суспільство, інфіковане насильством, та прочитають лекцію про захопливу історію генерального плану Львова середини минулого століття. Головні події вікенду – в огляді «Львівської газети».

Лекція Софії Дяк «Місто має отримати документ» в рамках проекту «Metropolis»

У нещодавно відкритому Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» триває унікальний виставковий проект «Metropolis. Минулі утопії майбутнього».  В його основі – погляд митців минулого – архітекторів, художників, режисерів та винахідників – на майбутнє. Яким бачили наш час п’ятдесят, сто, а то й більше років тому? Проект був презентований на київському Книжковому арсеналі, але, за словами куратора Павла Гудімова, у Львові має ширше представлення.

Фото: yagallery.com

«У Львові проект представлено більш досконало, ніж у Києві, – розповідає Павло Гудімов у коментарі «Львівській газеті». – Камерність Порохової вежі йде йому на користь. Цікаво, що виставка має львівський контекст. Відвідувачі можу прийти і дізнатись, як Львів на початку минулого століття міг стати портовим містом з виходом до п’яти морів. А також відкрити для себе унікальні артефакти візії майбутнього – тобто наших часів – з погляду людини, яка жила раніше».

У суботу в рамках проекту «Metropolis» відбудеться лекція історика Софії Дяк про захопливу десятирічну історію першого повоєнного генерального плану Львова (1946-1956 роки).

Коли: 17 листопада, 17:00

Де: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа» (вул. Підвальна, 4)

Читайте також: Сьогодні День радіо та телебачення: Десятка найкращих фільмів про журналістів

Вистава «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи»

Історія, описана Нобелівською лауреаткою Ельфріде Єлінек, змушує задуматись над темами повоєнного суспільства. Авторський сценарій «Прекрасних, прекрасних, прекрасних часів» створено, значною мірою, на основі акторських імпровізацій.

«Зараз ми розвиваємо лінію вечірнього репертуару, – розповідає у коментарі «Львівській газеті» режисерка вистави Роза Саркісян. – Ця вистава є результатом співпраці з польською драматургинею Йоанною Віховською і командою нашого театру. Ми надихнулись темами Ельфріде Єлінек і рефлексуємо над тим, що відбувається із суспільством, яке інфіковане насиллям. Розкривається тема молодих людей із різних суспільних прошарків, які фактично оголошують війну всьому світу. Але, самі того не усвідомлюючи, починають провокувати насилля. Сцена Першого театру перетворюється у Відень кінця 50-х лише умовно і лише моментами. Насправді ж історію грають – як завжди в театрі – тут і зараз: на цій конкретній сцені, у Львові, сьогодні».

Коли: 17 листопада, 18:00

Де: Перший театр (вул. Гнатюка, 11)

«Opera rustica» Євгена Станковича

У рамках сімнадцятого Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької представлять оперу композитора Євгена Станковича у виконанні Національного ансамблю солістів «Київська камерата». «Opera rustica» має й іншу назву – «Сільські сцени». Вона камерна, компактна, а тому незвична для творчості цього композитора – автора монументальних опусів. Вокал для баритона і сопрано – це швидше пісня, а не складна оперна арія з показом віртуозних можливостей голосу.

Фото: MoeMisto

Коли: 18 листопада, 15:00

Де: Дзеркальна зала Львівського оперного театру (просп. Свободи, 28)

Поетично-музичний перформанс «ТГШ»

У рамках фестивалю «Місто, що надихає» відбудеться поетично-музичниий перформанс письменниці Галини (Гаськи) Шиян, актриси Тамари Горгішелі та музиканта Олеся Коваля.

Фото надане Галиною Шиян

«Тексти написані і тексти прочитані відчуваються зовсім по-різному, – розповідає «ЛГ» Галина Шиян. – Артикулюючи слова, часто видобуваємо з них змісти, несподівані навіть для нас самих. Зібравши накопичені в різних віртуальних архівах тексти, ми з Тамарою Горгішелі якось спонтанно вирішили їх почитати вголос і додати звуків музики від Олеся Коваля. Дуже давнє знайомство допомагає нам відловлювати інтуїтивні натяки і цілі шматки життя, сховані за декількома рядками. Хтось каже, що це гонзо-поезія, хтось стверджує, що це феміністичний маніфест. Ми кажемо, що в ній точно не бракує ніжної і гострої чесності, тілесності та екзистенціалізму. Приходьте і послухайте самі».

Коли: 18 листопада, 18:00

Де: Міський палац культури ім. Гната Хоткевича (вул. Кушевича, 1)

Програма «Радіо Афродита 3.0» від Міська Барбари

Місько Барбара не потребує особливого представлення. Кожен його візит до Львова – особливе свято. Можна вічно ностальгувати за «Мертвим півнем», а можна прийти у неділю в Театр імені Лесі Українки, аби вповні насолодитись авторською програмою «Радіо Афродита 3.0». Як звучали б українські хіти ХХ століття на радіостанції УПА, якби її не знищили і вона вела б ефір до сьогодні – спробує уявити Місько Барбара. До слова, днями цей львівський харків’янин відсвяткував свої уродини – гарна нагода привітати особисто.

Коли: 18 листопада, 19:00

Де: Театр імені Лесі Українки (вул. Городоцька, 36)

Показ фільму Балінт Ревес «Проект «Бабця»»

Британсько-угорський фільм «Проект «Бабця»» покажуть в рамках фестивалю документального кіно Docudays UA. Три онуки вирушають разом зі своїми бабусями в анархічну подорож у минуле – складне роуд-муві про міжпоколіннєвий діалог у Великобританії, Німеччині та Угорщині. «Проект «Бабця»» – семирічне дослідження про те, як три молоді чоловіки приймають свою культурну спадщину через надзвичайні життя своїх бабусь: англійської шпигунки, танцівниці з нацистської Німеччини й угорки-комуністки, яка пережила Голокост.

Фото: Docudays UA

Коли: 18 листопада, 19:30

Де: Lviv Film Center (вул. Володимира Великого, 14а)

Органне відеошоу

Музика оживе на стінах Львівського органного залу. Не присутніх чекає незвичний перформанс – органну класику у виконанні Надії Величко супроводжуватиме відео-арт Альберта Врубеля.

«Це унікальна синергія звуку і образу. Органне відеошоу – це тандем найпотужнішого музичного інструмента і ніжних відеоформ. Класика, перевірена століттями, і сучасні досягнення техніки – це задоволення для ока і вуха», – інтригує читачів «Львівської газети» заступник директора Львівського органного залу Тарас Демко.

Фото: Lviv Organ Hall

Коли: 18 листопада, 21:00

Де: Львівський органний зал (вул. Бандери, 8)

Читайте також: Григорій Семенчук, Галина Крук та Маріанна Кіяновська читатимуть вірші у львівському арт-просторі