Зарплату за жовтень вчителям на Львівщині досі не виплатили: що кажуть чиновники

Аби отримати швидку реакцію від Міносвіти, чиновники ЛОДА вдаватимуться до «лобістських заходів»
   Орест Дрималовський   1635  

Фото: Kurs.if.

Аби виплатити зарплату вчителям Самбора, Борислава, Дрогобича, а також Воютицької, Гніздичівської та Нижанковицької ОТГ, Львівська обласна державна адміністрація намагається залучити кредитні кошти.

Про це у коментарі «Львівській газеті» розповіла директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

«Ми працюємо над вирішенням питання щодо залучення додаткового фінансового ресурсу на Львівську область, аби виплатити зарплату освітянам Самбора, Борислава, Дрогобича, а також Воютицької, Гніздичівської та Нижанковицької об’єднаних територіальних громад.  Скерували листа за підписом голови ЛОДА до Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та Уряду України щодо виділення додаткового фінансового ресурсу  для виплати освітянам. Окрім того, було скеровано лист до цих же інституцій щодо надання кредитів, аби врегулювати ситуацію із зарплатною затримкою зараз», – розповіла Любомира Мандзій.

За словами Любомири Мандзій, аби отримати швидку реакцію на скеровані листи, чиновникам ЛОДА доведеться вдаватись навіть до «лобістських заходів».

«Скажу так: нам доведеться вдаватись до своєрідних лобістських заходів щодо швидкої реакції на наш лист. Нам потрібна швидка реакція на нього. Не виключено, що я сама поїду в Міністерство освіти і науки України. В четвер матиму можливість спілкуватись з міністерським керівництвом», – зазначила Любомира Мандзій.

Чиновниця каже, що міські ради відмовляються виплачувати кошти вчителям з міських бюджетів, натомість чекають рішень на вищих рівнях.

«Прикро, що органи місцевої влади, міські ради самоусуваються. Кожне місто мало свою суму освітньої субвенції. Тобто можна було прорахувати ситуацію з виплатою заробітної плати. Стрийська міська рада це прорахувала, зрозуміла і ухвалила рішення про виділення 17 мільйонів гривень з власного бюджету на виплату зарплати освітянам. Новороздільська міська рада виділили 1 мільйон гривень. Інші міста, на жаль, таких рішень не ухвалювали, переклавши завдання на вищі рівні», – каже Любомира Мандзій.

Директор дапартаменту освіти і науки пояснює, що така ситуація здебільшого спричинена тим, що освітня субвенція не покрила усіх освітянських потреб.

«У формулі освітньої субвенції на 2018 рік не враховано поділів класів на групи при вивченні окремих предметів. Здебільшого через це склалась така ситуація», – каже чиновниця.

На запитання журналіста «ЛГ», коли освітяни на Львівщині отримають зарплату за жовтень, Любомира Мандзій відмовилась давати обіцянки.

«Я не можу сказати вам терміни закриття дефіциту освітньої субвенції. Повірте, я над цим працюю. Але це залежить не лише від мене», – резюмувала чиновниця.

Читайте також: Вчителям на Львівщині не виплатили зарплату: хто винен?