Довгі нігті та розплетена коса: як не має виглядати продавець продуктового магазину

Головне управління Держспоживслужби Львівщини наголосило на вимогах до працівників магазинів
   Світлана Самборська   717  

Фото: Aviso

Майже кожен житель Львова не раз зустрічався із продавцями, які відверто ігнорують санітарні правила. Начальниця відділу санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держспоживслужби Львівщини Вікторія Нижник розповіла «Львівській газеті» про основні вимоги:

  1. Продавець продуктового магазину має працювати у спецодязі. Це може бути халат, спеціальна шапочка, або просто змінний одяг.
  2. У магазині має бути доступ до протічної холодної та гарячої води, рідке мило та дезінфікуючий засіб. Для останнього необхідний документ, що засвідчує його захист та безпеку.
  3. Продавчиня має мати очіпок, або охайно вкладене волосся.
  4. Манікюр має бути гігієнічним. Нігті не мають бути дуже довгими.
  5. Мінімум ювелірних прикрас, адже вони переносять бактерії.

Робоче місце у продуктовому магазині має утримуватися в порядку. Продавець зобов’язаний очищати поверхні, де нарізаються продукти та не порушувати товарного сусідства (не нарізати сир та ковбасу на одній дощечці). Всі ножі потрібно мити після кожної нарізки.

Читайте також: Спортивний костюм, трусики і… ліжко. Про що просять у Миколая малозабезпечені діти Львівщини (Листи)

Важливо, аби холодильники у магазині мали робочий термометр. Кожен продукт має чітко визначений температурний режим зберігання і якщо покупець помітив розбіжності – має право подати скаргу.

В Україні діє мораторій на перевірку магазинів. Вона можлива лише за умови наявності уніфікованого акту, який надає Головне управління Держспоживслужби у Києві. Для акту достатньо однієї скарги від клієнта.

Працівник продуктового магазину зобов’язаний проходити медичний огляд кожні півроку. Особова медична книжка має бути на робочому місці. Покупець має право перевірити її у будь-який момент. У медичній книзі вказано, коли особа проходила медогляд і доки він є дійсним. У разі відмови надати документ – варто подавати скаргу, адже це є порушенням законодавства.

Читайте такожЗарплату за жовтень вчителям на Львівщині досі не виплатили: що кажуть чиновники