Дитину ображають в школі: як допомогти?

Минулого тижня у Львові стався скандал через вчительку, яка відмовилася брати учня на екскурсію та привселюдно його принизила
   Юрій Андріїв   1067  

Фото: pixabay.com

А ще раніше у Харкові дівчинці у школі не дали шматок торта через те, що батьки не здають гроші на шкільні витрати. Ознаки булінгу: цькування, переслідування, образи, упереджене ставлення.

Якщо вам здається, що ваша дитина є жертвою булінгу – обов’язково поговоріть з нею, кажуть психологи.

Перше, на що батькам потрібно звернути увагу – це емоційний стан дитини, коли вона повертається зі школи. Якщо дитина замикається, то на це потрібно звернути особливу увагу. Потрібно розговорити дитину – створити для неї комфортні умови. Тоді дитина буде не усвідомлено розповідати про ті ситуації, які виникають у школі. – радить шкільний психолог Ольга Репушанська.

Першим, хто має звертати увагу на ознаки цькування – це вчитель.

«Вчитель має бути в курсі життя класу. Він має відслідковувати взаємовідносини, які формуються в шкільній спільноті. Тоді, коли є якісь ознаки чи прояви булінгу – вчитель має застерегти і поговорити, перш за все, з дітьми». – розповідає очільниця департаменту освіти Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

Читайте такожЯк дитбудинки гальмують процес усиновлення: історія Наталії

Якщо ж вчитель не звертає увагу або не помічає ознак булінгу і вашу дитину в школі ображають – найкраще звернутись до правоохоронців. Каже юрист Тетяна Жидачек.

«Треба почати з того, що повідомити про це адміністрацію школи. В нас вже прийнятий законопроект про захист дітей від булінгу. І там вже є відповідальність передбачена і для вчителів». – каже юрист Тетяна Жидачек.

Нагадаємо, що Верховна Рада України підтримала законопроект щодо протидії булінгу в школах. За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі тепер штрафуватимуть на суму від 40 до 850 грн.