«Вчителя, який не відпускає з уроку дитину в туалет – можуть звільнити», – юристи

Звільнення – це крайня форма дисциплінарної відповідальності, яка може бути застосована за рішенням керівника навчального закладу

   Мар'яна Галькович   1599  

Фото: Etcetera Media

Батьки у соціальних мережах активно цікавляться чи можливо покарати вчителя, який забороняє дитині вийти в туалет під час уроку. За консультацією ми звернулися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області, де нас скерували до фахівців Першого львівського місцевого центру.

«Факт того, що вчитель не випускає дитину в туалет можна кваліфікувати як приниження честі та гідності дитини», – стверджують юристи.

Окрім цього, вони зазначили на які документи можуть посилатися батьки у випадку, якщо їхню дитину скривдили у школі:

  • Згідно з ч.2 ст.28 Конвенції ООН про права дитини держави-учасниці (серед яких і Україна) вживають всіх необхідних заходів, щоб шкільна дисципліна була забезпечена методами, що ґрунтуються на повазі до людської гідності дитини та відповідно до цієї Конвенції.
  • Згідно зі ст. 28 Конституції України кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
  • Згідно зі ст. 10 Закону України «Про охорону дитинства» кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

Читайте також: У Львові сімейним радником стане жінка, яка сама пережила насильство

Фахівці Першого львівського місцевого центру з надання БВПД також зазначають, що за такі дії вчителя може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності, в тому числі – звільнити.