У Центрі Шептицького відкрили фотовиставку, присвячену ув’язненим

Фоторепортаж «Львівської газети»
   Орест Дрималовський   634  

У Центрі Шептицького відкрили фотовиставку «Освіта – шлях додому. Місця позбавлення волі: чи можна знайти вихід?». До уваги відвідувачів – портрети тих, хто зараз відбуває покарання в українських виправних колоніях.

У коментарі «ЛГ» керівник проектів благодійної організації «100% життя» Наталія Проць розповіла, що метою фотовиставки є привернення уваги до проблем засуджених.

«Чому ми зробили фотовиставку, а також дискусію на цю тему? Один з наших напрямів – впровадження освітніх процесів на рівні колоній. Ми спілкуємось із засудженими. Вони розповіли, чому для них важлива освіта, чому важливо вчитися – навіть у колонії. Як освіта змінює їхнє життя і як допоможе реалізуватись в майбутньому. Фотовиставка є своєрідним механізмом привернення уваги громадськості до впровадження освітніх процесів у колоніях», – розповіла Наталія Проць.

Читайте також: Неповнолітні ув’язнені у СІЗО на Городоцькій почали здобувати середню освіту

Усі портрети – чорно-білі. Під кожним знімком – короткий коментар ув’язненого чи ув’язненої про власний досвід, здобуття фаху у колонії, важливість навчання.

За словами організаторів, метою фотовиставки і широкої дискусії на цю тему, що відбулась 13 листопада у Центрі Шептицького, є привернення уваги до потреб людей, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, подолання існуючих стереотипів, важливість ресоціалізації колишніх засуджених, а також акцентування на якісній співпраці навчальних закладів, державних структур (установи виконання покарань, центри пробації) та громадськості у вирішенні питань засуджених.

Фотовиставка у Центрі Шептицького триватиме до 22 листопада. Вхід – вільний.

Фото: Орест Дрималовський

Читайте також: В уповноваженого з прав людини показали, у яких умовах живуть львівські в’язні (ФОТО)