На Львівщині систему правосуддя реформуватимуть під наглядом Євросоюзу

У рамках проекту ЄС «Право-Justice» створили Львівську регіональну раду реформ у сфері правосуддя
   Юлія Василина   352  

Фото: Євроінтеграційний портал

Рада допомагатиме швидко доносити до державних органів у Києві, які  проблеми у сфері правосуддя є на Львівщині та як їх можна вирішити, а також працюватиме над тим, щоб створити єдину судову практики. До ради входять адвокати, юристи, судді, професори, науковці, представники прокуратури, громадських організацій Львівщини, європейські експерти, а також залучатимуть до своїх подій студентів.

Читайте такожЧому Законопроект «Щодо захисту економічних та спадкових прав громадян у сільській місцевості» необхідно втілити в життя

Такі Ради вже існують в Одесі та Чернівцях.

«Регіони раніше не були почуті. Тобто була фактично така прірва між центром, який це все вирішує і регіонами, які це все виконують. Наприклад, якщо ми говоримо про випадки з судової практики, то проект буде забезпечувати нам пряму комунікацію з суддями Верховного Суду. Як це зараз відбувається? Перші інстанції проходять, апеляції проходять, потім воно заходить у Верховний Суд, а це йде рік часу. На це йде багато часу, зайві кошти і бюджетні, і сторін процесу і треба дочекатися аж до того поки справа пройде Верховний Суд і тоді зрозуміти, як має норма застосовуватися». – пояснює Голова відділення Асоціації правників України у Львівській області Роксолана Костур.

Рада працюватиме і над реформою швидшого, справедливого виконання судових рішень, і над вдосконаленням роботи сектору юстиції, судів та органів судової влади. До слова, у 2017 році в Україні виконувалося лише близько 6% судових рішень.

Читайте такожВідповіді на ТОП-3 запитань пенсіонерів Львівщини