Як уникнути рабства: чиновники розповіли про загрози нелегального працевлаштування за кордоном

Серед проблем нелегалів – вилучення паспорта, невиплата обіцяної винагороди та погрози силою
   Орест Дрималовський   517  

Фото: glavny.tv

Головне управління Держпраці у Львівській області просить мешканців бути обачними та перевіряти всю необхідну інформацію про іноземного роботодавця, адже нелегальна праця взаємопов’язана з трудовою експлуатацією та торгівлею людьми.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Як повідомляють у відомстві, серед загроз нелегального працевлаштування за кордоном – обмеження свободи пересування, відсутність вибору та можливості припинити роботу, вилучення паспорту та інших документів, погроза силою або її застосування, боргова кабала, невиплата обіцяної винагороди повністю або частково, залякування депортацією, погрози повідомити правоохоронним органам про нелегальний статус, погані соціально-побутові умови, відсутність вихідних.

«Не слід користуватися послугами «неофіційних посередників» та незнайомих осіб, які пропонують свої послуги з працевлаштування. Необхідно з’ясувати, чи є у посередника ліцензія на працевлаштування за кордоном. Перевірити список можна на сайті Міністерства соціальної політики у розділі «Трудова міграція». Водночас слід зазначити, що ліцензіат зобов’язаний надавати клієнтам, яким надано послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, інформацію з питань правового і соціального захисту», — повідомляють у ГУ Держпраці у Львівській області.

Про порушення посередниками ліцензійних умов чиновники радять звертатися до Міністерства соціальної політики України. Проконсультуватися можна за телефоном (044) 289−53−12, (044) 289- 87−83.

Також консультаційну допомогу можна отримати за допомогою:

  • національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (527 та 0 800 505 501 — номери гарячої лінії, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону). Консультації надають безкоштовно та конфіденційно. 527.org.ua — електронні консультації;
  • національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації (0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного) — надання консультацій з питань виїзду за кордон, з метою працевлаштування, навчання, одруження тощо та з питань насильства й захисту прав дітей);
  • Всеукраїнської Асоціації з міжнародного працевлаштування (0 800 309 875 — call center);
  • Консульства України в країні перебування: по приїзді за кордон слід стати на консульський облік в українському консульстві, для чого варто особисто звернутися в установу. У разі порушення Ваших прав консульство повинно надати Вам допомогу та захист.
  • Місцевої поліції: якщо вас обдурили, звертайтеся в найближчий поліцейський відділок. Ви маєте повне право на захист з боку місцевих органів влади, перебуваючи в країні на легальних підставах по робочій візі.