Вакцинування проти кору є найефективнішим методом профілактики захворювання, – епідеміолог

Впродовж тижня на Львівщині захворіло майже п’ять сотень людей
   Орест Дрималовський   951  

Фото: Pinterest

У Львівській області зафіксовано новий спалах захворюваності на кір – упродовж тижня, 1-7 листопада, на кір захворіли майже 500 осіб, понад 300 з них – діти віком до 17 років. Найбільша кількість хворих зафіксована у Львові, Пустомитівському, Яворівському, Перемишлянському, Жовківському, Стрийському та  Дрогобицькому районах. Вакцинація від цієї хвороби – найефективніший спосіб вберегтися.

Про це розповів у коментарі «Львівській газеті» заступник директора «Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України» Олег Когут.

«Аби вберегтися від кору, потрібно зробити як мінімум дві речі. Перша – вакцинація. Іншого профілактичного методу просто немає. По-друге, якщо виникають будь-які ознаки захворювання, потрібно викликати лікаря, який поставить діагноз і призначить курс лікування», – розповів Олег Когут.

За словами епідеміолога, упередження щодо вакцини – безпідставні.

«Вакцина КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи – Ред.) – хорошої якості. Фактично побічних реакцій вони не провокують. Часто можна почути упередження щодо вакцини індійського виробництва. Нібито французька – краще. Це нонсенс. Процес виготовлення вакцин дуже складний і відповідальний. Регламентується відповідними документами Всесвітньої організації охорони здоров’я. Кожна вакцина проходить тестування мінімум на трьох рівнях.  На рівні виробника, Всесвітньої організації охорони здоров’я і на національному рівні. Тому про якість вакцин говорити не варто. Можливі проблеми при їх транспортуванні, зберіганні і використанні, але це вже лежить на совісті тих людей, які займаються вакцинацією», – каже Олег Когут.

Аби вакцинуватись проти кору, потрібно звернутись до сімейного лікаря. Ця послуга є безкоштовною.