«Муніципальна няня» не позбавить права на декретні виплати та відпустку

Чутки про «скасування декрету», які днями сколихнули соцмережі, виникли через неправильне трактування нової державної програми – «Муніципальна няня»
   Орест Дрималовський   487  

Фото: Prog.Hu

Чиновники запевняють: за батьками й надалі зберігається законне право йти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Про це розповів у коментарі «Львівській газеті» начальник управління соціальних гарантій та компенсацій Львівської облдержадміністрації Віктор Степанюк.

«Інформація, що поширилася в мережі, не відповідає дійсності. За батьками зберігається законне право йти як у відпустку в зв’язку з вагітністю та пологами, так і  у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Програмою «Муніципальна няня» зможуть скористатися як працюючі, так і не працюючі батьки», – розповів Віктор Степанюк.

Згідно з новою програмою, з 1 січня 2019 року держава пропонує частково покривати витрати за послуги нянь. Допомога буде складати приблизно 1500 грн за кожен місяць роботи няні.

Читайте також: Ціна «пакунків малюка» виявилась нижчою, ніж інформували. Куди пішли гроші

Для цього батьки самі знаходять своїй дитині няню, офіційно укладають з нею договір про працевлаштування, а в кінці року надають документи на відшкодування обіцяної компенсації від Кабміну.

Отримати часткове покриття витрат за послуги няні можуть батьки дітей у віці до трьох років.

«Мови про те, що жінок будуть примушувати виходити на роботу або скасовують відпустку по догляду за дитиною, взагалі немає. Єдине – я не маю певності, що ця програма запрацює з січня наступного року. Наразі ми не отримали чіткого механізму дій, як ця програма впроваджуватиметься в життя», – резюмував Віктор Степанюк.