Тваринні принти, унісекс та відсутність ліфчиків. Чи готові українки до такої моди?

   Катерина Дорошенко, стиліст-іміджмейкер, імідж-консультант   1419  

Фото з особистого архіву стилістки

Серед ключових трендів цього сезону я виділила б такі: тваринні принти, клітинка, великі надписи, блискучі тканини, твід, штучне хутро, а також плісировка, багатошаровість, оверсайз.

«Тваринні» принти і логоманія

Цієї осені, як і взагалі кожної осені, дуже популярні «тваринні» принти: леопард, оцелот, зебра, тигр, а також клітинка. Особливо ефектний вигляд матимуть нетрадиційні кольорові поєднання “хижого” малюнку з рожевим, малиновим або червоним. Розпочата кілька сезонів тому мода на великі надписи – «логоманія» в цьому сезоні зберігається. Їй підкорились навіть класичні консервативні бренди – Max Mara і Prada. Блискучі тканини (як срібні, так і золотисті) продовжують свою впевнену ходу на подіумах. Теплий і затишний твід, який був несправедливо забутий, стає головним трендом сезону.

Фото: trendencias.com

Фото: thecut.com

Фото: The Impression

Без натурального хутра

З кожним роком все більше дизайнерів відмовляються від використання натурального хутра для пошиття одягу, тому надзвичайно популярним стало штучне хутро, яке не нагадує справжнє, а по якому видно, що воно не натуральне. Пуховики, теплі светри, спідниці та кардигани розміру оверсайз у новому сезоні можна носити як поодинці, роблячи їх центром образу, так і впевнено поєднувати їх між собою. Але це можуть дозволити собі лише високі стрункі дівчата.

Фото: The Impression

Читайте також: І тепло, і стильно: іміджмейкер розповіла секрети вибору зимового одягу

Багатошаровість у холодні сезони завжди актуальна, але зараз – це стало ще й модним. Головна відмінність цього сезону – цікаві поєднання фактур та довжин.

Фото: vogue.mx

Плісирування залишається у моді, але зменшується розмір самих складочок. Воно дозволить створити ніжний жіночний образ.

Фото: m.vogue.de

Балаклави

Якщо говорити про шапки, то ультрамодними цього сезону є балаклави, які облягають голову та закривають шию. Вони підкреслюють форму обличчя і роблять вилиці гострішими.

Фото: The Impression

Фото: elle.pt

Оверсайз – не для нашої ментальності

Якщо проаналізувати, що з цих трендів ми побачимо в реальності на вулицях Львова, то швидше за все це буде клітинка, тваринний принт (його полюбляють наші жінки), плісировка (хоча це трохи холодно). Логоманію наші жінки не полюбляють, її можна побачити лише на модницях, а от сріблясті та золотисті рюкзаки, сумки та взуття присутні на жінках у помітній кількості. До оверсайзу наші жінки (хоча це не стосується молодих дівчат – в них інші погляди на життя) ставляться прохолодно, оскільки він приховує фігуру, а це – не для нашої ментальності. В українців свій чіткий стереотип щодо того, як має виглядати жінка, його дуже важко подолати деколи навіть молодим жінкам. Штучне хутро у нас також не приживеться. І не через те, що ми не любимо тварин, а просто через те, що в ньому холодно. Обережно відносяться наші жінки і до багатошаровості, боячись зіпсувати собі фігуру, але в наших погодних умовах – це дуже зручно і тепло, просто головне це робити правильно. Балаклави також навряд чи сподобаються нашим жінкам.

Фото: vogue.es

Фото: thecut.com

Напівприлягаючий силует як компроміс для українок

Зрозуміло, що популярний в світі тренд на одяг унісекс та оверсайз спрямовані не на підкреслення жіночності, а на комфорт і зручність у повсякденному житті. Це дається важко для нашого сприйняття (як чоловіками, так і жінками) через те, що у слов’ян пострадянського простору в цілому закладений потужний стереотип жіночності, який є прямо протилежним до світових тенденцій – це підкреслена талія, одяг має показувати всі жіночі лінії, довжина спідниці має не закривати коліна та ноги та інше. Але формується нове покоління з новими стандартами і поглядами на життя, які є близькими до світових. Крім того, є компромісний варіант – напівприлягаючий силует – він і модний, і відповідає часу, і дозволяє не приховувати фігуру. Про все це ми говоримо з клієнтами на індивідуальних консультаціях.

«Дизайнери в своїх колекціях не показують готові до повсякденного вживання образи, їхня мета – показати ідею»

Щодо модних тенденцій, то їх безумовно треба враховувати в своєму гардеробі. Проте це не означає, що треба сліпо копіювати те, що ми бачимо на подіумі. Ні в якому разі! Чому? Тому що дизайнери в своїх колекціях не показують готові до повсякденного вживання образи, їхня мета – показати ідею, дати напрям, який відповідає сучасності. Я би радила брати з модних тенденцій лише те, що пасує саме вам, вашій зовнішності та фігурі. Для цього необхідно мати знання про себе, свої ідеальні відтінки, свої фасони одягу, а також про стилі, які вам підходять. От вже на основі цих знань ви спокійно вибираєте ті тренди, які прикрасять саме вас – і тоді ви будете і модною, і стильною, і сучасною.

Читайте також: Як обрати якісне зимове взуття: поради експерта з двадцятилітнім досвідом

Без «бюстгальтерних» крайнощів

Стосовно ідеї про повну незалежність від бюстгальтера, то це таке ж впадання в крайнощі, як і носіння незручних, але підкреслюючих груди, push-up. Якщо у вас невеликий розмір грудей, то ви можете дозволити собі ходити і без бюстгальтера, але якщо у вас нормальний розмір грудей та ви ще й мама, то ходити без бюстгальтера фізично неможливо, та й навіть і шкідливо для здоров’я. Тобто, бюстгальтер, на мою думку, це необхідний предмет гардеробу! Але я проти push-up, які неприродно стискають груди, розтягують шкіру та порушують кровообіг, тому що це шкодить здоров’ю. Тобто істина, як завжди, посередині – бюстгальтер – необхідний, але він має добре сидіти, нічого не перетискати і підтримувати природнє положення грудей. Тоді жінка буде і красивою, і здоровою!