Як попросити підвищення зарплати: дев’ять дієвих порад

   Міжнародний кадровий портал hh.ua   808  

Фото - UAinfo

Ви давно працюєте у компанії, посада вас цілком влаштовує, у вас посильні обов’язки, є перспективи зростання, вам подобається начальник і колеги. Добре все, крім… розміру заробітної плати — на ваш погляд, її треба б підвищити. HeadHunter Україна підготував 9 порад, як попросити підвищення зарплати.

 1. Почекайте слушного моменту. Переконайтеся, що справи у компанії йдуть добре: є замовники, нема проблем з грошима, компанію не перевіряє податкова та ін. Якщо ж ви попросите підвищення у момент оптимізації витрат або скорочення штату, ваш крок, як варіант, начальство може розцінити як шантаж.
 2. Попрацюйте у компанії хоча б півроку. Дізнайтеся у колег, чи не практикується щорічна індексація зарплат — можливо, ви до неї ще не допрацювали. Виняток — якщо у вас різко збільшилося коло обов’язків.
 3. Підготуйте залізні аргументи для підвищення зарплати. Ведіть «щоденник досягнень», зазначайте, якщо брали на себе більше обов’язків. Пам’ятайте: ви не хвалитеся, а лише резюмуєте факти, адже ваш керівник може багато про що не знати. Залізним аргументом на вашу користь може бути робота, виконання якої збільшило прибуток компанії. Так, результати опитування показали, що серед аргументів, які співробітники використовували під час обговорення підвищення рівня заробітної плати, найпопулярнішою була апеляція до досягнень і досвіду. Часто також домовлялися про збільшення зарплати за умови взяття на себе працівником додаткових обов’язків. Розмова про підвищення зарплати: аргументи і виправдання.
 4. Спробуйте попросити не підвищення зарплати, а вищу посаду, а вже потім заводьте розмову про додаткову оплату нових обов’язків і відповідальності.
 5. Дізнайтеся середньоринкову зарплату для вашої посади, порівняйте її зі своєю і надайте цей аналіз начальнику.
 6. Визначтеся з розміром передбачуваного підвищення, але залиште останнє слово за шефом. Наприклад, якщо ви просите підвищення за добре виконану роботу, то це можуть бути умовні 5% зверху окладу, якщо ж ви берете на себе додаткові обов’язки, то можна говорити вже про умовні 10-15%. Також ви можете не називати бажану зарплату, а залишити вибір за начальником — не виключено, що він запропонує більше, ніж ви збиралися просити.
 7. Продумайте, на яку заміну ви можете погодитися: можливо, замість підвищення зарплати шеф запропонує вам гнучкий графік роботи, додаткові вихідні або оплату курсів підвищення кваліфікації.
 8. Підготуйтеся до відмови. Дізнайтеся, що саме вам потрібно зробити, щоб домогтися підвищення зарплати. Виконавши умови, ви зможете знову повернутися до цього питання.
 9. Чого НЕ варто робити в розмові з керівником:
 • посилатися на особисті проблеми. Іпотека, підвищення вартості оренди квартири і обов’язкові аліменти — не аргумент для підвищення зарплати;
 • порівнювати свій оклад з окладом колеги. По-перше, ви підставляєте колегу, адже розмір зарплати зазвичай є комерційною таємницею; по-друге, ви можете бути не в курсі всіх його обов’язків;
 • шантажувати звільненням. З кабінету шефа ви можете, і правда, вийти безробітним;
 • підвищувати голос, підлещуватися, плакати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як законно забрати свою зарплату після звільнення?