Як Львову повертатимуть статус «фонтанного» міста

Цього тижня у Львові відкрили черговий відреставрований фонтан - "Водолій". У мерії кажуть, наступного року відновлять ще кілька водограїв
   Юрій Андріїв   639  

Світезянка з фонтаном на площі Галицькій. Фото - Фотографії старого Львова

Водограй «Криниця з левами» на вулиці Коперника, до цього літа, закритим був більш ніж півстоліття. Фонтан «Водолій» на цій ж вулиці не працював майже двадцять років. Розповідає голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

Водограй «Криниця з левами» на вулиці Коперника був закритий майже 50 років

«Фонтан “Водолій” не працював близько 20 років. Цього року вирішили відновити його роботу. Колись цей фонтан працював тільки з глечика, який тримає Водолій. Зараз позаду нього тече вода. З глечика витікає вода з водопроводу, яка є питною».- Розповідає Андрій Зозуля.

Фонтан “Водолій” не працював близько 20 років

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Врятувати «Арену Львів»: Місія неможлива?

 У планах мерії реконструювати ще кілька міських водограїв. Зокрема, точно відновлять фонтани на площах Галицькій та Двірцевій, перед Залізничним вокзалом.

«Буде фонтан на площі Галицькій. Там колись була дуже відома скульптура Світезянки з фонтаном. За радянських часів він був перероблений. Та форма фонтану була смішна. Буде хороший, гарний фонтан на площі Двірцевій. Він буде мати змішану форму сухого фонтану із чашею».- Пояснює головний архітектор Львова – Юліан Чаплінський.

Скульптура Світезянки з фонтаном на площі Галицькій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відділення «реанімації» просто у бібліотеці: Історія про те, як повертають життя книгам

 Що стосується головного міського фонтану перед Оперним театром, про ремонт якого ведуться розмови ще з 2014-того, наразі, пояснює Чаплінський, мерія не може дійти згоди з підрядником.

«На жаль, не можемо дійти згоди з компанією «Сокар-благо», які самі звернулися до нас, що хочуть подарувати нам дорогий фонтан, але ніяк не можуть з’ясувати на яких умовах».

Фонтан перед Оперним театром. Ще із 2014 року мерія не може дійти згоди з підрядником щодо його ремонту

Також у Львові планують реконструкцію водограю перед кінотеатром Довженка на Сихові, а також видозмінити той, який є перед парком Культури – на став.
Додам, що нині Львові діє близько 20-ти фонтанів. Найстаріші з них розташовані на площі Ринок. Вони з’явилися на кожному з кутів ратуші ще у 1407 році. Спочатку це були криниці. Фонтани прикрашають античні скульптури Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кава, вільнодумство та хіпі – феномен львівської «Вірменки»