Як обрати якісне зимове взуття: поради експерта з двадцятилітнім досвідом

Мабуть, кожен із нас купував взуття на зимовий період, яке вже наступного року просто було непридатним для користування: потріскала шкіра, відклеїлась підошва тощо. «Львівська газета» поговорила із досвідченою у сфері взуття людиною та дізнатись, як правильно обирати якісне взуття на зиму
   Роксолана Лещук   846  

Власник львівського магазину взуття «MisterD» Олег близько 20-ти років продає взуття. Працює із турецькими, польськими та українськими виробниками. Каже, сьогодні взуття від українського виробника продається найкраще, адже ціна його є найнижчою. Однак додає, що якість українського взуття є не гіршою, аніж взуття від закордонних фабрик.

Матеріал

Найчастіше для зимового взуття використовують штучні матеріали, замшу, нубук та шкіру.

Звичайна глянцева шкіра, пояснює Олег, носиться найкраще. На вигляд вона повинна бути товстою і «м`ясистою».

Замінника шкіри у жодному разі купувати на зимовий період Олег не рекомендує. На цьому, пояснює чоловік, економія коштів не виправдає себе, оскільки навіть один сезон відходити у такому взутті буде складно: швидко зношується, не витримує мороз.

Нубук це шкіра дорослих тварин з повністю знятим верхнім шаром, яку обробляють солями і шліфують. Взуття із цього матеріалу носиться доволі добре, але, як зауважує експерт, вимагає більш ретельного та постійного догляду.

Взуття із замші є теплим, зручним і м`яким. Однак, також потребує особливого догляду, оскільки цей матеріал може промокати.

Для того, аби вберегти взуття від впливу сил природи, експерт радить використовувати засоби по догляду: водовідштовхувальні аерозолі, креми для взуття, піни та рідини для чищення, спеціальні щітки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: І тепло, і стильно: львівський іміджмейкер розповіла секрети вибору зимового одягу

Підошва

Чітких правил, що забезпечать вам вдалий вибір при виборі підошви − не існує. Для того, аби підошва була міцною та надійною, обирайте ту, яка виготовлена із гуми або поліуретану або полівінілхлориду. Про матеріал сміливо запитуйте у продавців-консультантів.

Товщина підошви зимового взуття – також важливий фактор. Товста підошва є більш міцною і теплою. Експерт каже, що найчастіше звертають увагу на те, чи ковзає взуття. Однак, в умовах сучасного світу, проблему ковзання взуття вже вирішено. Є підошви із спеціальними вставками, які знерухомлюють взуття на льоду. Пан Олег розповів, що його син вже два роки бігає по ковзанці, дивуючи тих, хто й не здогадується про такі досягнення взуттєвого виробництва.

Також пам`ятайте, що виробники дають гарантію на підошву реалізаторам, а ті – дають її покупцям. Якщо на взутті, без вашої вини, з`явились пошкодження,  ви можете повернути його у магазин. Протягом місяця можна звернутись з питань гарантійного ремонту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Викидати у смітник ні в якому разі не можна». Куди у Львові здати використані лампочки та батарейки

Підкладка

Найбільш якісним є взуття на цигейці. Воно зберігає тепло, а шкіра при цьому дихає.

Також виготовляють взуття із натуральної вовчини, наклеєної  на матеріалі. Різниця у ціні коливається від 300 до 400 грн.

Штучне хутро експерт не радить обирати, оскільки воно провокує надмірне потовиділення стопи. А після сезонного користування, таке взуття втратить майже усі термостійкі властивості.

Підсумуємо: зимове взуття повинно бути виконане з натуральної шкіри; внутрішнє наповнення також повинно бути натуральне; запитуйте про матеріал підошви; обирайте зручне зимове взуття.

Усі фото автора публікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не у смітник, а на благодійність! Куди віднести непотрібні речі у Львові?