Податкова знижка на оренду житла для переселенців: як отримати?

Розмір такої знижки не може перевищувати 30 розмірів мінімальної заробітної плати
   Орест Дрималовський   580  

Фото: АСН

Громадяни, які були вимушені покинути окуповані території в Україні, мають право скористатися податковою знижкою у разі оренди житла.

Про це повідомляє Головне управління Державної фіскальної служби у Львівській області.

Внутрішнім переселенцям до податкової знижки дозволили включати суму, сплачену за оренду житла, оформлену відповідно до законодавства. Пільга діятиме, якщо родина не має власного житла, окрім розташованого на тимчасово окупованих територіях України, а також якщо переселенці не отримують бюджетних виплат як компенсацію.

«На знижку можуть претендувати лише наймані згідно з трудовим договором особи.  Якщо ж людина займається підприємницькою діяльністю – знижка не застосовується. Заробітна плата оподатковується, з неї сплачується податок на доходи фізичних осіб. Суть податкової знижки – повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб. Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати», – розповіла у коментарі «Львівській газеті» начальник відділу прес-служби Головного управління ДФС у Львівській області Вікторія Шихова.

За словами речника Податкової, мова йде про мінімальну заробітну плату станом на 1 січня 2018 року – 3723 гривні. Податковою знижкою на оренду житла за 2018 рік переселенці зможуть скористатись з 1 січня 2019 року.