На вулиці Степана Бандери змінять організацію руху

Роблять це в рамках проекту «Вулиця для всіх», який розробила команда Інституту руху
   Юрій Андріїв   413  

Фото - Юрій Андріїів

На вулиці зроблять дві смуги для руху транспорту: трамваї, маршрутки і автомобілі будуть в одній, а окремо – велосипедні смуги. Тротуари будуть широкими, а в місцях між деревами можна буде припаркуватися.

Окрім організації руху, готують роботи з облаштування території дороги.

“Зробити цю вулицю привабливою для пішоходів. Зробити місця для сидіння. Перед львівським органним залом ми маємо підпірну стінку, яка не дуже в доброму технічному стані, замінити зеленим схилом. Зробити вулицю Професорську пішохідною”, – каже архітектор Антон Коломійцев.

У рамках проекту уже облаштували громадський простір перед Органним залом. У Майбутньому тут хочуть забрати стінку і зробити зелений схил. Фото – Юрій Андріїв

А от ділянку біля Львівської політехніки планують зробити відпочинковою.

«Пропонується встановити дуже вмісткі, великі лавки між деревами на вулиці для того, щоби можна було споглядати на парк, знаходитися на вулиці, пити каву», – розповіла очільниця відділу урбаністики Інституту просторового розвиту Олександра Сладкова.

Загалом на вулиці Бандери зроблять нові тротуари з тактильними плитками, підвищені зупинки громадського транспорту, який буде в пріоритеті. Більше ніж 100 паркомісць та створення велоінфраструктури.

«Біля Кеткафе пропонується додаткова зупинку громадського транспорту. На перехресті Київська – Бандери покращити безпеку дорожнього руху і пришвидшити рух громадського транспорту. Там буде місце, де можна влаштувати паркування для автомобілів. Територію біля Ольги і Єлизавети пропонується перетворити в площу, де поєднано пішохідний рух і громадський транспорт», – повідомив менеджер проекту «Вулиця для всіх» Максим Терлецький.
 
Розпочати реконструкцію вулиці Степана Бандери планують в кінці наступного року. Наразі вже завершують проектування. Вже змінено організацію руху на площі Шашкевича, побудовано громадський простір біля Органного залу та змінено фасад вулиці навпроти Львівської Політехніки.

Нагадаю, минулого року проект «Вулиця для всіх» викликав обурення у громади міста. Вони пропонували відкинути проект та почати розробку нового. Зі збереження автентичної бруківки, чотири смуги руху та відсутність велоінфраструктури.