Приватним лікарям дозволили виписувати рецепти за програмою «Доступні ліки»

Відповідні зміни 31 жовтня ухвалив Кабінет Міністрів України
   Орест Дрималовський   326  

Фото: Твоє Місто

Лікарям-ФОП (прим. автора – фізична особа-підприємець), які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, дозволили виписувати рецепти на лікарства, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми “Доступні ліки”.

У Міністерстві охорони здоров’я також додають, що перелік безоплатних ліків може зростати, оскільки Кабмін ухвалив зміни щодо перегляду цін препаратів фармвиробниками – з 5% до 10%. Торік уряд запровадив усім виробникам перегляд цін за програмою закупівлі ліків державним коштом, – не вище за 5% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною. Це дало змогу забезпечити близько 30 безоплатних препаратів.

Нагадаємо, що за програмою «Доступні ліки» пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 – безоплатно. Отримати ліки за рецептом від лікаря наразі можна в кожній третій аптеці в Україні.

Як раніше повідомляла «Львівська газета», отримати медикаменти за держпрограмою «Доступні ліки» можна буде в будь-якій аптеці за електронним рецептом.