Львівський натураліст дав поради, як уберегтися від укусу змії

Чому активізувалися змії та як вести себе, коли плазун поруч розповів Ігор Антихович
   Світлана Самборська   731  

Фото: depo.ua

Лише за жовтень на Львівщині зафіксували 3 випадки укусів змій. Листопад розпочався із звістки про госпіталізацію 37-річної жінки у Сколівському районі, яку вкусила змія у ліве передпліччя.

Директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антихович пояснив «Львівській газеті», чому  цьогоріч активність змій є такою високою.

За народними повір’ями плазуни лягають спати на свято Покрови. Період до Великодня вважається неактивним. Цього року осінь є дуже теплою та сухою. Довший період плюсових температур означає довшу активність змій. У час різкого похолодання тварини впали у неглибоку сплячку. Коли температура повітря збільшилась – змії прокинулись і почали шукати їжу.

Харчі плазуни шукають ближче до людських осель, адже саме там більша кількість мишей та щурів, яких важко зустріти у природі у таку пору року.

«Якщо навколо оселі безлад,багато залишків їжі та є де розмножуватися мишам – туди прийде змія. Це може бути гадюка, вуж, полоз. Тому потрібно навести лад на території домівки та слідкувати, щоб не було харчових відходів», – розповів Ігор Антихович.

  • Якщо плануєте подорож до лісу, то обов’язково взувайте міцне взуття, одягайте куртку та цупкі штани;
  • Якщо наткнулися на змію – не робіть різких рухів. Зупиніться, тримайте тварину у полі зору, зробіть 2-3 кроки назад від неї та подивіться, як можна обійти;
  • Важливо не заганяти змію у кут та дати їй можливість втекти;
  • Змії ніколи не атакують першими. Укус змії – її спроба самозахисту.

Якщо плазун з’явився на подвір’ї оселі не ганяйте його. Шкоди він не завдасть, а користь принесе. Змії знищують мишей та щурів, які переносять масу захворювань та шкодять сільськогосподарській продукції.