Два місяці без зарплати: шахтарі Львівщини пікетують Облдержадміністрацію

Гірникам заборгували 250 мільйонів гривень
   Орест Дрималовський   644  

Близько трьох сотень шахтарів із Сокальщини пройшли протестною ходою центральними вулицями Львова і зупинились на пікет під стінами Львівської обласної державної адміністрації. За вересень їм виплатили лише 20% заробітної плати. У жовтні гірники не отримали жодних грошей взагалі.

«Станом на сьогодні державним підприємством «Львіввугілля» виплачено тільки 20% зарплати за вересень. За жовтень взагалі не було жодних виплат. Хоча шахтарі заробили ці кошти своїми колінами і спиними! За серпень ми отримували заробітну плату 10 разів, частинами – по 5, 7, 10 відсотків. Постійні розмови з керівництво підприємства, керівництвом області, представниками Міністерства енергетики і вугільної промисловості не дають жодного результату. Тому ми вийшли сюди, аби запитати у представника Президента України у Львівській області – Олега Синютки – чи можливо жити без зарплати?!» – каже голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин. Голови ЛОДА Олега Синютка, який вийшов до мітингарів, підтримав їх вимоги і пообіцяв звернутись до Прем’єр-міністра України, аби той вплинув на виплату заборгованості шахтарям.

«Минулого тижня ми обговорювали цю проблему на спільному засіданні з керівником Уряду та Міністером енергетики і вугільної промисловості. Я запитував: чому «Львіввугілля», яке сьогодні є єдиним прибутковим об’єднанням в Україні, не отримує розрахунки? Якщо минулого року йшлося про те, що шахтарі не заробляли на свою зарплату і ми просили платити гроші наперед, то сьогодні кошти за видобуте вами вугілля просто зобов’язані виплатити», – розповів Олег Синютка.

Голова обласної державної адміністрації разом з керівниками шахтарських профспілок погодились написати спільне звернення до Кабінету міністрів України з вимогою негайно погасити зарплатну заборгованість гірникам.

Якщо зарплата за два місяці не буде виплачена до кінця наступного тижня, шахтарі обіцяють вдаватись і до радикальніших акцій протесту.

«Ми поки не перекриваємо доріг, але ця влада може нас до цього довести. Як нам жити без заробітної плати, як утримувати свою сім’ю, оплачувати комунальні послуги, які ростуть шаленими темпами?» – розводить руками Вадим Наконечний, прохідник червоноградської шахти «Лісова».

УСІ ФОТО – Орест Дрималовський