Здорожчання газу, нові правила паркування та ID-картки для усіх. Які зміни приніс листопад

Останній місяць осені приніс українцям чотири головних нововведення
   Марічка Курило   586  

ФОТО - Укрінформ

Здорожчання газу

Мабуть, найрезонанснішою подією листопада стало підвищення ціни на газ. З 1 листопада, згідно з рішенням уряду, ціна на газ для населення зросте на 23,5% , тобто до 8550 грн за тис. куб. м. У «Нафтогазі»  акцентують, ціна газу для населення з 1 листопада 2018 року до 30 квітня 2019 року включно становитиме 8 548,92 грн (за 1 тис. куб. м), для підприємств ТКЕ – 8 361,85 грн (за 1 тис. куб. м). В Уряд уже анонсують, ціна на газ підійматиметься у три етапи – 1 листопада цього року, 1 травня 2019 року та 1 січня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Регуляторна служба не погодила постанову, якою підвищили ціни на газ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В мене вогонь оранжевий»: Львів’яни б’ють на сполох через колір газу

Запрацювали інспектори з паркування

З 1 листопада на українські дороги вийшли інспектори з паркування. Вони каратимуть водіїв за порушення правил дорожнього руху, а також за несплачене або неправильне паркування. Штрафувати почнуть із 1 листопада.  Штрафи надсилатимуть поштою. Найбільше покарання – 510 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інспекторам з паркування дозволили евакуйовувати автомобілі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львівські водії отримали перші попередження від інспекторів з паркування

 «Домашнім» телефоном користуватись стало дорожче

З 1 листопада в Україні зросли тарифи на фіксований телефонний зв’язок. В «Укртелекомі» пояснюють, підвищення у середньому сягне 14%, або ж 3-7 гривень. У містах, селах та селищах міського типу максимальний тариф для телефонного апарата, підключеного до окремої лінії, сягатиме 100 гривень для підприємств і 70 гривень для населення.

ID-картки для усіх

Тепер усі українці зможуть поміняти паспорти громадянина України у вигляді книжечки на пластикову ID-картку. Раніше ID-картки видавали лише у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого, а також, якщо це було оформлення паспорта після досягнення 14-річного віку.  У жовтні Уряд вирішив, що усі громадяни України  можуть замінити свої паспорти-книжечки на ID-картки. За заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір – 279 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Змінюємо паспорт на ID-картку: покрокова інструкція