Вчителям на Львівщині не виплатили зарплату: хто винен?

Не отримали коштів освітяни Самбора, Борислава, Дрогобича, Червонограда і Нового Роздолу
     3755  

Фото: KievTime

Найгірша ситуація – у Самборі. Місцеві вчителі не отримали заробітної плати навіть за вересень. В  інших містах освітянам не виплатили авансу, який мав надійти ще до 15 жовтня.

Про це розповів у коментарі «Львівській газеті» заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мар’ян Калин.

«Така ситуація виникла тільки у великих містах області. Річ у тім, що державна субвенція не покрила усіх освітянських потреб. Не врахувала поділу класів на вивчення окремих предметів. Найбільша проблема зараз у Самборі, де вчителі не отримали зарплати за вересень. Частини авансу не виплатили освітянам у Бориславі, Дрогобичі, Червонограді і Новому Роздолі», – розповів Мар’ян Калин.

Читайте також: Чого освітяни домоглись пікетом у столиці?

За його словами, з цього приводу вчора, 30 жовтня, обласна освітянська профспілка мала засідання президії. В ньому взяла участь і директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

«Ми гостро поставили питання невиплати зарплат перед директором департаменту освіти, – каже Мар’ян Калин. – Любомира Мандзій пропонує два варіанти виходу з цієї ситуації. Перший – отримати кошти з державного бюджету . Це питання має вирішитись до понеділка. Чиновники ЛОДА зараз перебувають у Києві і ведуть перемовини з цього приводу. Другий варіант – використання резерву освітньої субвенції, який був передбачений при формуванні бюджету на цей рік. Кабмін таке рішення затягує , бо хоче, аби витрати з питань оплати праці покривали місцеві бюджети».

В обласній профспілці сподіваються, що найближчим часом чиновники знайдуть оптимальне рішення, аби виплатити освітянам забороговану зарплату.

Читайте також: Антирейтинг: найбільші зарплатні боржники Львівщини