Чому безробітні на Львівщині не знаходять роботу?

В області – майже 14 тисяч безробітних. А от вакансій – 11тисяч
   Світлана Самборська   641  

Фото: Zik

Показники з безробіття на Львівщині зменшилися у два рази, повідомляють у Львівському обласному центрі зайнятості. Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Руслана Палій розповіла, чому так складно підібрати необхідну вакансію: «Людей без роботи так багато, тому що на ринку праці присутній дисбаланс. На обліку у центрі зайнятості 70% осіб з вищою освітою, а вакансії у нашій базі здебільшого робітничі. Тому роботу знайти не легко».

Вакансії юридичного або економічного напрямку з’являються рідко, тому центр зайнятості не може задовільнити потреби тих, хто перебуває на обліку.

Наразі найбільше потребують таких фахівців: кравчині, оператори автоматичних ліній, водії, монтери кабельного виробництва, кухарі ,правоохоронці, офіціанти та касири.

1300 вакансій із загальної кількості – роботи із зарплатою понад 10 тисяч. Також можна підібрати роботу із вищою оплатою. Наприклад, сьогодні терміновою є вакансія фахівця із контролю за якістю. Особа з вищою освітою та досвідом роботи отримуватиме понад 20 тисяч гривень.

Для осіб, які не мають спеціальної підготовки можна влаштуватися прибиральниками, двірниками, вантажниками, або підсобними робітниками.

Багато підприємств беруть на роботу працівників без досвіду. Вони пропонують навчання на виробництві, різноманітні майстер-класи  та конкурентну заробітну платню.

Руслана Палій розповідає, що шанси знайти роботу у чоловіків та жінок рівні.

Понад 5 тисяч вакансій нараховує Львів. У всіх районах області дуже різні потреби у працівниках. Наприклад, Бродівський район вважають одним із найактивніших з працевлаштування, а гірські райони: Турківський та Самбірський – відстають.