Сьогодні на Городоцькій встановлять скульптуру лева заввишки понад три метри

З’явиться вона на території громадського простору, присвяченого 100-річчю ЗУНР
   Світлана Самборська   667  

Фото: Світлана Самборська

«Місце для пам’ятного простору обрали не випадково, пояснюють у міській раді. Городоцька є однією із найважливіших артерій міста і більшість туристів проїжджають цією вулицею, тому важливо, аби вона справляла  приємне враження. Також поруч комплекс давніх казарм Фердинанда», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Зараз облаштування громадського простору перебуває на одній із кінцевих стадій. Вже завершені бетонні роботи, проведені інженерні мережі та водовідвід.

На території ще встановлять освітлення та лавочки. Головною прикрасою простору буде скульптура у формі лева. Її запозичили із герба ЗУНР. Пам’ятник стоятиме на камені з виноградною лозою, яка символізуватиме краплі крові, пролиті бійцями Листопадового чину за ЗУНР. Автора проекту обирали шляхом конкурсу. Переможцем став Володимир Цісарик.

Фото: Світлана Самборська

Фігура лева висотою 3,5 метри зроблена з бронзи світлого кольору. Точна дата відкриття скульптури ще не відома.

Цікавим є те, що неподалік нового простору, всього за 400 метрів, на території Залізничної лікарні, встановлять ще один пам’ятник до річниці ЗУНР. Це уже ініціатива ЛОДА.

У мерії повідомляють, що їх не залучили до обговорень щодо пам’ятних заходів з нагоди 100 річниці ЗУНР, тому домовитись не вдалося. Відтак Львів отримає дві нові скульптури. Начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський наголосив, що львів’яни самі обиратимуть, яке місце їм більше до душі.