100 мільйонів на «теплі кредити»: скільки отримає Львівщина?

Сума, яку відшкодовують з бюджету, залежить від платоспроможності населеного пункту

   Мар'яна Галькович   1455  

Фото: budport.com.ua

Минулого тижня Кабмін вирішив додати ще 100 мільйонів гривень на фінансування програми «теплі кредити» до кінця цього року. «Львівська газета» з’ясувала чи можуть розраховувати жителі Львівщини на ці кошти і яка загалом у нас ситуація з такими позиками.

«Буде розподіл по регіонах: хто перший звернеться, той отримає гроші. Звертатися має населення», – пояснює начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Грет.

За його словами, вже 2400 родин отримали «теплі кредити» на суму 9 мільйонів гривень з обласного бюджету. Загалом, на цей рік для області передбачено майже 16 мільйонів на надання такої допомоги:

«Ми всі ці кошти використаємо. Основна затримка – за реєстрами, банківські установи не встигають формувати реєстри і, відповідно, відшкодування проходить трошечки пізніше. В будь-якому випадку до кінця року кошти ми використаємо, можливо, їх навіть не вистачить. Якщо грошей не буде вистачати, то, думаю, держава буде додавати», – пояснює Михайло Грет.

Читайте також: Кабмін виділив 100 мільйонів на «теплі кредити». Хто зможе скористатись?

Якщо ви хочете отримати «теплий кредит», візьміть зі собою:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний номер;
  • Документ, який засвідчує право власності на будівлю, де плануєте використати отримані гроші.

Крім того, додає Михайло Грет:

«Людині потрібно звернутися в одну з фінансових установ (банк, кредитна спілка), подати рахунок і якщо ці заходи спрямовані на енергозбереження, вони будуть відшкодовані. Минулого року ми зробили програму, за якою відсотки розподіляються по-різному: комусь 15%, комусь – 10%, а комусь – 5%. Це залежить від платоспроможності регіону: району, населеного пункту, ОТГ. Багатшим – менше, а депресивніші отримують більші відсотки».

За його словами, на рішення фінансових установи слід чекати не більше двох днів.