Інформація про те, що з 1 листопада українців позбавлять можливості оформляти спадщину виявилась фейком

Уже декілька років у ЗМІ та соцмережах сезонно поширюється інформація, що з 1 листопада українці будуть позбавлені можливості оформляти спадщину та укладати договори дарування
   Марічка Курило   13441  

Ілюстрація- Укрінформ

Вчергове інформація про це з’явилась у популярній серед українських користувачів Facebook-групі «Людоньки, порадьте!». Користувач Natalija Fleysher пише:

«Львівська газета» звернулась із проханням підтвердити або спростувати цю інформацію до Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Його очільник – Тарас Грень пояснює:

«І сьогодні, і з першого листопада громадяни зможуть безперешкодно звертатися чи до державного, чи до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування без жодних обмежень.

Джерела, які поширюють цю новину, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та постанову Кабінету Міністрів України 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності. Тобто, йшлося про те, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні.

Хочемо акцентувати увагу на тому, що ця постанова втратила чинність ще в серпні 2014 року, а особами які мають право визначати оціночну вартість є суб’єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат.

Тобто діюче законодавство не передбачає обов’язковості проведення незалежної оцінки майна у випадку спадкування або дарування».- Уточнює Тарас Грень.

У Головному територіальному управлінні юстиції Львівщини також додають, що право на оформлення договорів дарування та оформлення спадщини встановлює Цивільний кодекс України. До нього зміни не вносились, відповідно – проблем при укладенні договорів дарування та оформленні спадщини у громадян виникати не має.