Податок на нерухомість: що робити, якщо не прийшла квитанція

Цьогоріч через несплату податку на нерухоме майно жителі Львівщини уже заборгували близько 20 мільйонів гривень
   Юлія Василина   1080  

Фото: pixabay.com

Якщо вам і досі не прийшло повідомлення зі сумою, яку ви маєте сплатити за квадратні метри, то вирушайте у податкову інспекцію у Львові на Стрийській, 35 або у районний Центр обслуговування платників податків, якщо живете в області. Зі собою беріть паспорт, ідентифікаційний код і право власності на квартиру чи будинок. Там скажуть точну суму, яку потрібно заплатити, зазначає у коментарі «Львівській газеті» начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС у Львівській області Володимир Коваль.

Така ж схема діє і для тих, хто квартиру або будинок продав, але у податкову відомості про зміну власника не подав.

Найбільшою проблемою того, що повідомлення-рішення не доходять до адресата є те, що в нашій базі є неактуальна на сьогоднішній момент їхня податкова адреса, тобто місце прописки. Це через те, що людина переїжджала з місця на місце, змінювала податкову адресу, але відомості про це в податкову не подала. А ми ж повідомлення надсилаємо на останню вказану податкову адресу. Тому людям, які знають, що не приходили в податкову інспекцію і не міняли даних, в першу чергу треба прийти до нас, подати довідку за формою 5ДР і вказати актуальну на сьогодні адресу проживання. Ми на цю адресу надсилаємо повідомлення-рішення і вона буде мати 60 днів для сплати податку». – Уточнює начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДФС у Львівській області.

І справді 40% зі 140 тисяч повідомлень-рішень, які надіслали жителям Львівщини,  повернулося до фіскальної служби назад з простої причини – «адресат за вказаною адресою не проживає». У такій ситуації документ 30 днів зберігають на пошті, а потім повертають податковій інспекції. Далі 60 днів ця сума вважається непогашеною, а на 61 день – це вже ваш борг до якого дораховують пеню:

– при затримці до 30 календарних днів – 10% від суми податкового боргу;

– при затримці більше ніж 30 календарних днів – 20% від суми податкового боргу.

Податкова тоді має вам надіслати вимогу із зазначенням суми боргу. Якщо ви і далі його не сплачуєте, то на майно накладають арешт.

Протягом жовтня цього року у бюджет Львівщини надходить щодня більше 200 тисяч гривень платежу податку на нерухоме майно. Громадяни, за словами Володимира Коваля, платять цього року краще, ніж минулого. Але, все-таки, заборгованість на Львівщині залишається великою – близько 20 мільйонів гривень.

Нагадаємо, ви зобов’язані заплатити податок на нерухомість, якщо:

— площа квартири перевищує 60 кв. метрів.

— площа будинку перевищує 120 кв. метрів.

— сумарна площа квартири і будинки понад 180 кв. метрів.

Цього року платимо податок за 2017 рік. Вартість кожного «зайвого» квадратного метра вираховують так: 0,5% – 1% від мінімальної зарплати у 2017 році (3200 гривень).