Чого освітяни домоглись пікетом у столиці?

Освітяни провели масштабну акцію протесту у Києві. До неї долучилися близько 20 тисяч представників різних професій, зокрема: медики, шахтарі та працівники транспортної галузі. Про результат пікету розповідає делегація із Львівщини
   Світлана Самборська   12950  

Тисячі людей вийшли на акцію протесту у Міжнародний день боротьби з бідністю. Люди вимагають збільшення заробітної плати. А молодим фахівцям, кажуть, взагалі немає сенсу залишатися в Україні, тому що можливості розвитку та заробітку відсутні. На пікет з’їхались люди з усіх регіонів. До акцій протесту приєднались і студенти львівських вишів. Серед їхніх вимог – підвищення стипендій та збільшення кількості стипендіатів.

Голова профспілок Львівського університету Володимир Качмар розповідає, акція відбулася мирно, проте не обійшлось без провокацій.

«Я вважаю, що було би краще, якби у нашу акцію протесту не втручалися політики, які виходили на сцену зі своїми промовами. Очевидно, що вони не втрачали можливості пропіаритись. Наше зібрання несло соціальний характер»,– заявив Качмар.

Читайте також: Освітяни Львівщини протестують у Києві (ФОТО)

На політика Сергія Капліна, який мав намір виступити із промовою, просто під час пікету двоє невідомих осіб вилили відро з фекаліями. Причину такого вчинку наразі з’ясовують правоохоронці.

На заклики вийти на сцену і відповісти на запитання протестувальників ніхто з урядовців не відреагував. Втім пікетувальники змогли передати свої вимоги Прем’єр-міністру, через його помічників.

Тепер Кабінет Міністрів має рівно місяць, аби задовільнити вимоги усіх профспілок.

У разі невиконання умов, про які «Львівська газета» повідомляла раніше, освітяни обіцяють перейти до радикальніших методів протесту. Одним із ймовірних є «італійський страйк» -різке зниження темпу роботи внаслідок надто суворого додержання службових інструкцій або навіть повне припинення праці, навіть якщо усі працівники на робочих місцях. До такого страйку мають намір долучитися не лише освітяни, а й представники інших галузей.

Володимир Качмар також повідомив, що уже завтра профспілка університету імені Франка збереться на чергову нараду, аби проаналізувати акцію та зробити повторне звернення.

Усі фото Володимира Качмара та Володимира Бурака.