У поліції заперечили чутки про радари TruСam

Відомо, чи впливають патрульні на вимірювання швидкості та, чи сертифіковане обладнання
   Світлана Самборська   2369  

Прилад для контролю швидкості автівок TruСam лише почали використовувати, а навколо нього вже ширяться чутки та підозри. Заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький допоміг спростувати міфи та розповів про роботу приладу.

Міф 1

Поліція може впливати на точність вимірювання за допомогою «ефекту косинуса»

Показники приладу змінюються залежно від його відстані до дороги. Ці дані поліція вносить у таблицю самостійно, а отже може надати не зовсім коректну інформацію. Такої думки дотримується частина українців.

Спростування: раніше поліція мала доступ до введення даних, проте аби унеможливити вплив на процес вимірювання швидкості, усім приладам оновили програмне забезпечення. Тепер TruCam автоматично і без втручань вимірює відстань до дороги, а отже дані будуть коректними.

Фото: 130.com.ua

Міф 2

TruСam є несертифікованим

Спростування: прилад отримав сертифікат затвердження типу засобів вимірювальної техніки від 29.08.2012 № UA-MI/1-2903-2012. На підставі позитивних результатів державних приймальних випробувань, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України затверджений тип вимірювальної техніки «Вимірювач швидкості автотранспортних засобів лазерний LTI 20/20 TruCAM», який було зареєстровано в державному реєстрі засобів вимірювальної техніки за номером У3197-12.

Чинним законодавством не передбачено повторного проходження даної процедури для приладів, які вже були завезені на територію України та введені в експлуатацію.

Окрім того, такої процедури як «сертифікація» вже не існує у нормах законодавства України.

Міф 3

TruСam не пройшов перевірку

Спростування: усі прилади перевірили. Інтервал між перевірками для TruCAM визначено Переліком засобів вимірювальної техніки, типи яких затверджені на підставі результатів державних приймальних та контрольних випробувань і міжнародних договорів України затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 05.04.2012 N 437. Він становить один рік.  Проведення перевірки передбачено Порядком проведення перевірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 08.02.2016 № 193.

Фото: http://patrol.police.gov.ua

Фото: http://patrol.police.gov.ua

Міф 4

Патрульні будуть ховатися у кущах і введенння в експлуатацію приладів вимірювання швидкості означає «повернення ДАІ»

Спростування: всі прилади використовуються максимально відкрито. Є карта з актуальними ділянками використання та встановлені попереджувальні знаки. Також службовий автомобіль має сині проблискові маячки.

Як повідомляла «Львівська газета» раніше, у перший день роботи TruCam оштрафували десятьох осіб. Штраф залежить від того на скільки перевищили швидкість.