В уповноваженого з прав людини показали, у яких умовах живуть львівські в’язні (ФОТО)

Брак місця, несправні санвузли, відсутність питної води у камерах, іноді навіть чисте повітря не доходить…
     11102  

Працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини відвідали «Львівську установу виконання покарань (№ 19)» (в’язниця на вулиці Городоцькій, 20). Попри те, що в’язні на жорстоке поводження на скаржаться, в працівників Департаменту реалізації національного превентивного механізму виникло чимало питань до умов, в яких відбувають покарання ув’язнені.

Зокрема, у звіті йдеться:

«Місця бракує, тому ліжка розташовані в притул одне до одного, а це, як відомо, порушує право на приватність ув’язнених осіб. Більшість приміщень вже давно потрібно ремонтувати. У камерах одного з відділень несправні санвузли, в деяких приміщеннях взагалі відсутні вікна, тож людям бракує свіжого повітря. Є проблеми з освітленням, а також з відсутністю питної води у камерах».

Та найбільше зауважень у моніторингової групи було до того, як ув’язненим надають медичну допомогу.

«У медичній частині відсутня ліцензія на провадження медичної практики, посади лікарів – фтизіатрів, інфекціоністів, фельдшерів та інші є вакантними. Медикам також бракує препаратів, щоб лікувати в’язнів. До того ж, сама медична частина не має власного приміщення і розпорошена по різних частинах будівлі. Камери-палати абсолютно не схожі на лікарняні, і відповідних умов там теж нема. Це значно ускладнює належне надання медичної допомоги ув’язненим, що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання».- Зазначають у моніторинговій групі.

Більше того, медики розповіли учасникам моніторингу, що готуються до звільнення. Кажуть, причин для цього чимало – погані умови, низький рівень оплати праці та психо-емоційне навантаження при роботі.

За результатами візиту до Міністерства юстиції України направлять звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення.

Усі фото зі сайту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.