У «Львівводоканалі» назвали дату, коли зросте ціна на воду

Є декілька причин підвищення ціни
   Мар’яна Галькович   1122  

Фото: pixabay.com

У «Львівводоканалі» заявили, що у 2019 році зростуть ціни на послуги водопостачання та водовідведення. Коли це станеться, наскільки саме зростуть тарифи та чи є реальні підстави для збільшення в ексклюзивному коментарі для «Львівської газети» розповіла начальник відділу зв’язків з громадськістю ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.

«Точна дата, коли зростуть тарифи – поки невідома, але ми прогнозуємо, що це станеться вже у січні нового року. Це пов’язано з тим, що процедура затвердження документів дуже довга», – пояснює вона.

Відповідно до поданих розрахунків планові тарифи на 2019 рік для різних категорій споживачів зростуть від 35,7% до 46,3%. Маємо таку картину:

– для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері водопостачання та водовідведення (фактично це є юридичні особи або мешканці приватного сектору), ціна складатиме 18, 89 грн, для порівняння, зараз – 12,91 грн;

– для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері водопостачання та водовідведення (це фактично мешканці багатоповерхівок, а також юридичні особи, які розташовані в багатоповерхівках) тариф зросте до 20,40 грн, а зараз – 14,04грн.

Пані Уляна також пояснила які є причини для зростання цін:

«Коли ми говоримо чи є підстави для підняття тарифів на воду – так, вони реально є. На розрахунок тарифів впливає декілька складових. Передусім це є витрати на електроенергію, ціна на яку декілька разів зростала цього року. Витрати на всі решту матеріалів, зокрема, на паливо, труби, реагенти, податки».

Про точну дату зростання тарифів львів’янам повідомлять у ЗМІ.