«Доступне житло» на Львівщині: відомо, що відомо мало

Уряд спростив умови участі у програмі «Доступне житло». Проте ні претенденти на житло, ні працівники місцевих відділень Держмолодьжитла і досі не знають, як саме працюватиме система змін
   Юлія Василина   693  

Фото: Реально

Зокрема, не зрозуміло, як перевірятимуть забудовника, у якого учасник програми захоче придбати житло, скільком людям зможуть відшкодувати частину вартості нерухомості, і як Мінрегіон затверджуватиме списки учасників. Пояснює директор Львівського регіонального управління Держмолодьжитла Світлана Наумова:

«Я розумію, що це болюче питання. Постанова розписана, але не опублікована. Тому порядок дій ми ще не знаємо. Наприклад, згідно зі старою постановою забудовник приходив у міжвідомчу комісію в Мінрегіоні. А згідно нової постанови, там написано, що особа самостійно його обирає і має принести перелік документів від забудовника. Які це конкретно документи, чи житло на вторинному ринку, чи новобудови – ми цього ще не знаємо. Також поки що не знаємо, скільки коштів виділять на «Доступне житло». Знаємо, що на цей рік загалом є 100 мільйонів гривень. Як Мінрегіон зробить розподіл і скільки конкретно припаде на Львівську область, я цього не знаю».- Пояснює директор Львівського регіонального управління Держмолодьжитла.

Проте, як і раніше, реєструватися для участі у програмі можуть всі, хто підпадає під вимоги. Це учасники АТО, внутрішньо переміщені особи і люди, у власності яких є не більше 13,65 кв метрів.

Спробувати покращити житлові умови для своєї сім`ї вирішив і Микола Стецьків. Він – учасник АТО і батько 5-ох дітей. Зараз вони з дружиною і дітьми тісняться в двокімнатній квартирі.

Фото з соцмереж

«Дуже вигідні умови програми. Але поки що не прописана уся інформація. Не зрозуміло, як перевірятимуть забудовника, якого я оберу, і скільки часу це триватиме. Та й я у черзі 270-ий позичальник. Якщо одну квартиру розцінювати в сумі півмільйона гривень, то треба близько 130 мільйонів гривень. Не знаю скільком учасникам бойових дій вийде купити по цій програмі житло», – каже чоловік.

У Держмолодьжитлі розводять руками: доки не отримають внутрішніх розпорядчих актів, то відповісти на ці запитання не зможуть. Лише сподіваються, що до кінця жовтня їм буде відомо усі деталі змін.

Як писала «Львівська газета» раніше, українцям, які не мають власного житла, за програмою «Доступне житло»  компенсують з державного або місцевого бюджету 30% вартості житла. Учасникам АТО і внутрішньо переміщеним особам – 50%. Докладно про  те, як змінились умови участі у програмі наші журналісти пишуть тут.