Добірка фільмів, які змусять вас задуматись про свої права

Мандрівний фестиваль документального кіно «Docudays UA» проведе покази цих стрічок у Львові. Вхід на деякі сеанси безкоштовний
   Світлана Самборська   635  

Фото: Світ перекладів

З 18 жовтня протягом місяця львів’яни зможуть насолодитися ексклюзивними кінострічками про права людини. Кожен показ супроводжуватиметься цікавими дискусіями та просвітницькими заходами відповідно до тематики. Цьогоріч тема фестивалю – «Рівні рівності». Фільми з різних ракурсів розкажуть про права та обов’язки усіх людей.

Загалом у Львові відбудеться 21 показ. Також для школярів, освітян та адвокатів будуть влаштовані персональні перегляди.

Більшість фільмів будуть безкоштовними. Квитки на платні покази можна придбати у касах міста. Ціна є фіксованою – 50 гривень. Окрім музеїв та інших закладів-партнерів, подивитися кіно можна буде у кінотеатрах.

Добірка ТОП-5 фільмів від «Львівської газети»

  1. «Зворотній бік усього»

З цього фільму розпочнеться фестиваль «Docudays». Історія сербської режисерки Міли Турайлич та її фамільної квартири. Одного дня їхнє житло розділили навпіл. За стіною поселилися люди з іншими політичними поглядами. Як розвивалися події та чи можливо вжитися таким різним сім’ям можна буде побачити у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» 18 жовтня о 18:30.  Після перегляду локація підготувала інтерактивну презентацію своєї експозиції.  Вхід вільний.

Фото: docudays.ua

  1. «Моя щаслива непроста родина»

Історія, яка руйнує стереотип про «щасливу родину». Телебачення, змі, суспільство демонструє стандартний склад сім’ї: батько, мати, двоє дітей. Проте, 60% шлюбів розпадаються на другому році спільного життя і діти здебільшого виховуються у одностатевих родинах, де є мама і бабуся, або ж лише хтось один з родичів. Фільм покаже, що щасливими можуть бути різні формати сімей.  Показ відбудеться 23 жовтня о 19 годині у Центрі міської історії. Вхід за реєстрацією. Зголоситися можна безкоштовно на сторінці Facebook.

Фото: docudays.ua

  1. «Мовчазна війна»

Стрічка-сповідь зґвалтованих жінок під час війни у Сирії. За час конфлікту тисячі стали жертвами знущань. Вони стверджують, що сирійський режим використовує їх як зброю у війні. Показ відбудеться 25 жовтня у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» о 17 годині. Вхід вільний.

Фото: docudays.ua

  1. «Явних проявів немає»

Український документальний фільм про жінку, яка повернулася з війни. Вона розповідає свою історію адаптації до мирного життя після бойових дій: шлях від психолога, через панічні атаки і до нового життя. Показ відбудеться 19 жовтня на вулиці Вітовського, 57 о 19 годині. Вхід вільний.

Фото: docudays.ua

  1. «Прозорий світ»

Історія 26-річного юнака Беки, який внаслідок передчасних пологів не мав жодних ознак життя окрім серцебиття. Його батько зробив усе можливе, аби хлопець виріс повноцінним та вірив у себе. Зараз Бека фотограф та пробує себе у режисурі. Фільм можна подивитися 22 жовтня у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» о 17 годині. Вхід вільний.

Фото: docudays.ua

Усі документальні стрічки мандрівного фестивалю не будуть оприлюднені у мережі. Подивитися фільми можна лише у рамках заходу. Повна програма фестивалю ТУТ.