І тепло, і стильно: іміджмейкер розповіла секрети вибору зимового одягу

На носі зима, тож саме час обирати і купувати верхній одяг
   Мар’яна Галькович   1982  

Фото: Мар`яна Галькович

У більшості моїх подруг та знайомих часто виникає питання: стильне чи тепле. І кожного разу ти то замерзаєш в красивому пальті, то кутаєшся у довгий зимовий плащ. А є ще третя проблема – якість одягу, якого вистачає лише на один сезон або й менше, він буквально «розлазиться по швах». І тоді незрозуміло чому так, адже грошей довелось витратити чимало.

Тож, щоб уникнути всіх цих помилок, я поспілкувалась з людиною, яка добре розуміється в одязі, – з іміджмейкером.

Ім’я цієї стильної жінки – Катерина Дорошенко, вона вже не перший рік допомагає львів’янкам підкреслювати свої переваги за допомогою одягу. Радо погодилась розкрити деякі секрети і для вас – читачів «Львівської газети». Тож, зберігайте в закладки і беріть на озброєння перед походом за зимовим верхнім одягом.

Фото: Мар`яна Галькович

Отже, є кілька варіантів зимового одягу: пуховики, пальта, парки, шуби, дублянки.

Коли обираємо пуховик, то обов’язково дивимось на тканину і наповнювач. Тканина пуховиків – переважно поліестер, але деколи буває поліестер на водонепроникній основі. Краще обирати другий варіант, але вам доведеться періодично її оновлювати – вона протирається.

Але найважливіше при виборі пуховика – наповнювач. Тут варіанти є різні: як дешеві, так і дорогі. Якщо синтетичний наповнювач, то найдешевший це синтепон – він тоненький і не витримує наших морозів, тому в -5 градусів – ви замерзнете. Найкращим є холафайбер, він середній по ціні, трохи товстіший і в ньому буде тепло. Ідеальний варіант, сучасний штучний замінник – тинсулей. Його придумали американці, він по якості нічим не гірший за пух – його легко прати, він не скочується, але дорогий.

Якщо хочете пуховий з натуральним наповнювачем, то обов’язково дивіться на склад. Там має бути певне відсоткове співвідношення пуху і пера. Краще 100%-ий пух не брати. По-перше такий верхній одяг важкий, а, по-друге, якщо намокне, то втрачає свої теплозахисні властивості. А ще пух легко збивається. Тому краще, щоб пуху було 70% і 30% пера, яке не буде давати пуху збиватися.

Важливою для всіх пуховиків є ширина простроченої тканини. Ширина між строчками має бути не більше 10 сантиметрів, тоді ні натуральні, ні штучні наповнювачі не будуть збиватися. Є дуже маленькі строчки, а є дуже великі – не треба брати ні ті, ні ті. Бо там, де йде шов – проникає холод.

Ширина між строчками має бути не більше 10 сантиметрів

Фото: Мар`яна Галькович

Натуральна шерсть – не панацея. У складі тканини пальта має бути шерсть або кашемір. Тоді воно буде тепле. Але краще не беріть 100%, бо одяг буде кошлатитися. Добре, коли у складі верхньої тканини, окрім шерсті чи кашеміру, ще буде поліестер. Такий верхній одяг довше виглядатиме гарно.

Фото: Мар`яна Галькович

Фото: Мар`яна Галькович

Парки добрі лише тоді, коли у них якісна підкладка. Так, вони дуже зручні, але одна проблема: в парці комфортно, поки вона не намокла.

Фото: Мар`яна Галькович

Об’ємне, але холодне. Зараз модно носити шуби і дублянки зі штучного хутра. Але в них холодно. Тому, якщо ви не є на стороні захисників тварин, то краще обрати для себе однотонну шубу без кольорових вставок. Вона з моди не вийде. Якщо ж кольорові вставки є – це, на жаль, шуба на один сезон. І важливо пам’ятати, що такий одяг потребує догляду.

Дублянки добре зберігають тепло, але треба дивитися на фасон чи буде він виглядати стильно через рік-два. Адже мода змінюється швидко. Тому тут, як з шубою – краще без зайвого декору.

«Важливо також не впадати в крайнощі. Якщо візьмете лише теплий і закутаєтесь з головою, то, навряд виглядатимете гарно, а якщо стильне, але холодне – ви просто простудитесь і вам буде все-одно як воно виглядає».

Фото: Cosmopolitan

Від фасону залежить і тепло

Зараз не модні пуховики з підкресленою талією, хоч їх багато привозять. В ідеалі, стильний пуховик має бути прямий, об’ємний. А якщо холодно, то можна одягати кардиган теплий чи светр. Якщо і в цьому не стає тепліше, то купіть термобілизну. В нас є кілька українських фірм, які роблять справді якісні теплі речі за доступними цінами. На сезон вистачить дві термомайки.

Коли треба обрати між пальтами – пряме чи приталене, то треба подумати з чим ви його носитимете. Якщо одягатимете зі спідницями чи платтями, то можна приталений варіант, а штани – це пряме пальто. Але якщо не зважати на це, то краще взяти пряме – в такому талію завжди можна буде підкреслити поясом, а от з приталеного пальта ви пряме ніяк не зробите. Тому, як базовий варіант – пряме з поясом, в магазині їх переважно так і продають.

Фото: Мар`яна Галькович

Італійські куртки можна купувати тоді, коли ви мінімум часу взимку буваєте на вулиці

Італійські куртки пошиті ідеально, там якісні шви, якісна фурнітура, переважно дуже гарний дизайн – це нас і приваблює. Але насправді італійці шиють для себе, а в них максимальна температура -10 градусів. Їм цього достатньо, а от в наших зимах в цих куртках трохи холодно, тому на них ми часто нарікаємо. Італійські куртки мають найнижчу щільність наповнювача, не зважаючи на те, який в них наповнювач – штучний чи натуральний.

Головне не де купувати, а що

Всюди можна купити і якісну річ, і неякісну. Але, якщо вже обирати, то краще придбати куртку чи пальто невідомої китайської фірми з якісним пошивом, ніж купити підробку дорогої фірми. Хорошу річ можна знайти і на ринку, і в бутиках, і в мас-маркетах…

Золоті правила

1 Завжди дивіться на шви: як прошито біля замків, біля кишень, як пришили капюшон – швів має бути декілька. Зверніть увагу на те, наскільки якісно пришиті ґудзики, як прошиті отвори для ґудзиків. Шви мають бути рівні.

2 Обов’язково прочитайте інформацію на етикетці: склад тканини і наповнювача. Якщо це пуховик, то там точно є приклад пуху/пір’я в маленькому віконечку.

3 Якщо ви купуєте пуховик і розгортаєте його, то зсередини не має стирчати ні пір’я, ні пух, ні ще щось. Як тільки ви бачите, що щось вилізло з підкладки, знайте: ця річ неякісна і купувати її не потрібно. По деталях завжди можна сказати чи ця фірма якісна.

Добре прошитий край

Неякісно пришита підкладка

Яскраві кольори чи чорний?

Кольорові шуби – це гарно, яскраво, коли зимою нічого нема, тільки білий сніг і чорні дерева – вони тішать око, піднімають настрій. Зараз є дуже різні відтінки.

«В нас в пуховиках обмежені кольори. Продавці знають, що наші люди бояться кольорів, тому й не привозять багато варіантів. Чомусь ми все-таки частіше обираємо щось сіреньке-чорненьке, але я б радила все-таки кольорове. В моді зараз: жовтий, червоний, гірчичний, колір фуксії, яскраво-зелений, яскраво-рожевий. Але закликаю не брати кольори, які вам не пасують. Наприклад, якщо ви одягнете колір фуксії, а він вам не до лиця, то це буде виглядати так: окремо ви, а окремо гарний пуховик. Якщо ви вже купили чорну куртку, то купіть яскравий шарф, шапочку, рукавичку», – рекомендує Катерина.

Запам’ятайте: чорний і білий кольори біля лиця практично нікому не пасує. Їх обов’язково треба відтінити чимось яскравим.

Щоб  зрозуміти, який колір вам пасує, є одна дієва порада: одягнули річ, подивились в дзеркало, заплющили очі на декілька секунд, розплющили. І тут важливо, що ви побачили в першу чергу. Якщо річ, то колір вам не пасує, ви губитесь в ньому. Якщо ж бачите і себе, і річ – вам підходить. Є ще момент, коли обличчя здається ніби синюватим або зеленуватим – це означає, що  вам по температурі не підходить. Наприклад, ви холодний типаж і одягаєте жовту куртку, то обличчя буде мати ніби зеленуватий відтінок. Часто жінки інтуїтивно відчувають що їм пасує, а що ні. Але, в ідеалі, краще отримати якісь знання про себе і потім все життя цим користуватися.