Понад 1200 захисників України маршуватимуть Львовом

Вперше відзначення Дня захисника України та 76-ї річниці створення Української повстанської армії пройде так масштабно
   Мар`яна Галькович   677  

ФОТО: Главком

12-14 жовтня триватимуть різноманітні урочистості: встановлення пам’ятного каменя на місці майбутнього пам’ятника Петру Сагайдачному, святковий концерт, освячення «Будинку воїна».

«13 жовтня на 16 годину ми вирішили запросити військовослужбовців, тих, хто воювали, тих, хто берегли наші кордони, тих, хто зберіг нашу незалежність у дворику ЛОДА. Ми запросили їх, щоб організувати їм таке неформальне спілкування та зустріч побратимів. Щоб вони мали декілька годин для спільної розмови, для спільного частування, для спільної мистецької програми. До цього проекту ми запросили виконавців, які кожного дня утверджують свою позицію і свої погляди, які є друзями для тих військових, які будуть у нас в дворику. Ми запросили військових з усієї області і, я сподіваюсь, що це справді буде їм така пам’ятна зустріч у День захисника», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігії, Мирослава Туркало.

Найбільше подій заплановано на 14 жовтня. Це, зокрема, молебень за Україну в усіх храмах області, перепоховання воїнів УПА, складання Урочистої Клятви ліцеїстів Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, а також експонування військової техніки та зброї на площі перед пам’ятником Т. Шевченку.

«Наймасштабніший захід відбуватиметься з 14 години – «Марш захисників України». Надважливо, що в цьому марші візьмуть участь понад 1200 наших захисників, наших воїнів. До нього будуть долучені і вояки УПА, і добровольці, і волонтери. Також важливо, що понад 55 одиниць військової техніки також будуть брати участь у цьому марші. Я думаю, що протягом 1,5 години всі, хто матиме можливість подивитись цей Марш, матимуть змогу побачити, відчути силу і міць нашого українського війська, яке за останні роки утвердилося», – наголосила Мирослава Туркало.

Також увечері 14 жовтня у смт Дашава стартуватиме проект «РемінісценціїUA.ІСТОРІЯ ПРАВДИ». Протягом наступних двох місяців організатори проекту  планують проїхатися іншими містами Львівщини.

Мар’яна Галькович