На Львівщині чекають одразу 3 види грипу

Про вплив одного з них на людський організм – досі нічого невідомо
   Мар’яна Галькович   637  

Фото: report.if.ua

Як уберегти себе та своїх рідних від хвороби «Львівській газеті» розповіла лікар-епідеміолог Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні – Наталія Тімко.

 Захворюваності безпосередньо на грип у Львівській області ще немає. Ми маємо гострі респіраторні різноманітні вірусні інфекції. Стосовно кількості госпіталізованих, то у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню, за попередній тиждень було госпіталізовано близько 36 чоловік, це і діти, і дорослі. Але поки що ні клінічних ознак грипу, ні якогось лабораторного підтвердження немає.

Раніше, головний епідеміолог області зазначила, що цьогоріч на Львівщині чекають одразу три штами грипу:

  • вірус, A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09;
  • вірус, A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2);
  • вірус, B/Colorado/06/2017.

Кожен з них має свої особливості, пояснює пані Наталія: «Грип H1N1, як правило, викликає більш важкий перебіг захворювання, вражає велику кількість людей. Минулого року він в нас в поодиноких випадках був виявлений. Грип H3N2 не був ще виявлений взагалі і штам B Colorado як вірус у 2017 році ідентифікували, тобто ми ще не знаємо як він себе проявить. Завжди грип В перебігає легше. Оскільки ми не захищені від цих вірусів грипу, то варто зробити профілактичне щеплення і себе захистити».

Додамо, що на Львівщині вже почався процес вакцинації від грипу. У деяких львівських аптеках вже є вакцина «Gi-Ci-Flu». Купуючи вакцину для щеплення, обов’язково перевірте в інструкції, чи підходить вона для протидії вищезгаданих штамів грипу.