Альтернативна служба, ухилянти та умови відбору: головне про осінній призов 2018

В обласному військовому комісаріаті розповіли, що буде з ухилянтами, що робити тим, кому тримати зброю не дозволяє віра і скільки грошей кожному призовнику виплачуватимуть щомісяця
 |  Світлана Самборська   4073  

З 1 жовтня в Україні розпочався осінній призов на строкову службу. Вперше він триватиме 3 місяці (раніше було 2 місяці).  Як повідомляла “Львівська газета”, цього разу планують призвати 810 осіб від 20 до 27 років: до Збройних сил, у Національну гвардію, у Державну прикордонну службу та у Державну спеціальну службу транспорту.

Що треба знати потенційним призовникам та їх рідним.

  • За ухиляння передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Якщо людина не з’явилася у військовий комісаріат, вона змушена виплатити штраф до 500 гривень. У випадку довготривалого ухилення особа притягується до кримінальної відповідальності – до трьох років умовного обмеження волі. До слова, найбільше ігнорують повістки у Львові.
  • На службу не беруть осіб, яких підозрюють у кримінальному злочині; за сімейними обставинами; за станом здоров’я; тих, хто навчається на денній формі.
  • З дня оголошення призову на строкову службу, призовники мали самостійно з’явитися у районні військові комісаріати, аби подати свої дані. Тим особам, які не зробили цього – надіслали повістки. Законодавство передбачає вручення повісток у будь-якому місці: не лише за проживанням та місцем роботи.
  • Призовники отримують близько 300 гривень щомісяця. У військовому комісаріаті кажуть, вони перебувають на цілковитому державному забезпеченні усі півтора року.
  • Призвані юнаки мають право вплинути на місце проходження служби. Достатньо повідомити про своє бажання під час спілкування із представниками різних структур. Люди, які відбирають хлопців на службу, несуть за них відповідальність з моменту прийняття у лави військовослужбовців і аж до завершення служби.
  • Особи, яким релігія не дозволяє тримати у руках зброю не звільняються від служби. Для них передбачили «альтернативну» службу. Для цього потрібно надати військовій комісії довідку, яка підтверджує приналежність до конкретного віросповідання. Таким людям запропонують роботу у комунальних підприємствах із збереженням попереднього місця роботи. Триває цей вид служби вдвічі довше – 3 роки. Минулого призову на Львівщині 10 таких осіб пішли саме на таку службу.
  • Військовослужбовці-строковики не несуть службу на стратегічних об’єктах, а також не беруть участі у бойових діях на сході.