“Львів є лабораторією екуменічного руху” – Тарас Курилець

Думки про рух за єдність між християнськими конфесіями у рамках ХІ Екуменічного соціального тижня, який триває у Львові
   Роксолана Лещук   630  

Ілюстрація: uCoz

Питання створення і визнання єдиної помісної автокефальної церкви обговорюють від того часу, коли Україна здобула незалежність. Вселенський патріарх зараз готується надати Томос (спеціальний документ) про автокефалію для єдиної помісної української православної церкви, яка об`єднає УПЦ КП, УАПЦ і частину УПЦ (МП). Відомо, що єпископи Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) і архієпископи Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) підтримали звернення Президента України Петра Порошенка до Вселенського патріарха. У той час як в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють.

Про пошук єдності між християнами розповів організатор Екуменічного соціального тижня, який зараз відбувається у Львові − Тарас Курилець: «Екуменізм починається тоді, коли християни, які вважали одне одного ворогами, починають знайомитись, замінювати упереджене ставлення на зацікавленість. На другому етапі вони починають працювати разом на благо суспільства, показуючи, що всі вони є учнями Христа і вірні Його наказу, адже проявляють любов одне до одного. Третій етап – це пошук єдності. Проте, не відомо чи зможемо ми досягнути цього, оскільки Україна перебуває на початковому етапі. Вірні поки не знають одне одного».

Також Тарас Курилець висловив невпевненість шодо готовності України до екуменізму. Вважає, що це пов’язано із упередженнями, які досі існують серед людей. І всі вони породжені незнанням. Деякі міркування можна знайти на його офіційній сторінці у Facebook.

У коментарі керівник програм екуменічних студій УКУ заявив, що Україна, у зв’язку з тими процесами, які відбуваються сьогодні,  має чудову перспективу. Адже люди, які посеред мирного життя «сиділи» у своїй церкві, не знаючи одне одного, у час Революції гідності − об’єдналися, бо мали одну єдину ціль. «Щодо міста Лева, то воно є своєрідним майданчиком, який стоїть на перетині культур і є лабораторією екуменічного руху».- Вважає Тарас Курилець. І додає:

«Я особисто бажаю, щоб нова Українська церква була якісно іншою, щоб вона була відкритою і не боялася діалогу з католиками та протестантами. Бажаю також, щоб вона не зливалася з державою» – висловив своє побажання Тарас Курилець.

Публікація підготована у рамках Екуменічного соціального тижня, який триває у Львові з 3 по 6 жовтня.