Аудіозапис розмови представника АРМА з директором Новояворівської ТЕЦ

70 тисяч жителів Львівщини третій місяць без гарячої води та ризикують зимувати у холодних оселях через змову державних структур. «Львівська газета» оприлюднює черговий доказ
 |  Аліса Бабак   3538  

Після публікації статті «Хто зірвав підготовку до опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі?» на адресу «Львівської газети» надійшов лист з аудіозаписом. Таємний адресант стверджує, що його головні герої: директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш і начальник Управління виявлення та розшуку активів АРМА Філіп Пронін.

Проте, четвертого жовтня через свою сторінку Facebook Агентство з розшуку та менеджменту активів звернулося до нашої редакції.

«Жодних переговорів, спілкування між представниками ТЕЦ та Філіпом Проніним ніколи не відбувалось (…). Підкреслюємо, що телефонна розмова відбулась між начальником четвертого відділу Управління з питань управління активами Пилипом Квітком та директором ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрієм Гнатушем».

Дякуємо, що вказали на помилку нашого джерела. Перепрошуємо за це непорозуміння, виправляємо і доповнюємо статтю.

Своєю чергою підкреслюємо, що розмова між директором ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрієм Гнатушем та начальником четвертого відділу Управління з питань управління активами Пилипом Квітком відбулася не в телефонному режимі, як у своєму повідомленні зазначає АРМА, а в кабінеті останнього за адресою: місто Київ, вулиця Бориса Грінченка, будинок №1.

Андрій Гнатуш підтвердив «Львівській газеті» оригінальність аудіозапису. У середині серпня він дійсно зустрічався із Пилипом Квітко. Підтвердження пана, а судячи з запису, радше «гаспадіна» Квітко отримати не вдалося. Вочевидь, він не відповідає на дзвінки з незнайомих номерів.

Протягом тривалої розмови керівник ТЕЦ вмовляє начальника з АРМА роз’яснити ключовим гравцям енергоринку, а саме «Нафтогазу–України», Національній комісії регулювання енергетики (НКРЕКП) та державному підприємству «Енергоринок», що, попри арешт майна, Новояворівська теплоенергоцентраль має право укладати угоди, сплачувати податки, нараховувати зарплатню та здійснювати іншу господарську діяльність.

Нагадаємо, у серпні цього року «Нафтогаз-України» відмовив Новояворівській і Новороздільській ТЕЦ у продовженні договорів на купівлю блакитного палива, а відтак припинив його постачання. Директор «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш розказує:

«Нафтогаз» посилається на листи від АРМА про те, що нібито майно є в його, Агентства, управлінні. У наших усних бесідах воно (АРМА – ЛГ) повідомляє, що ми можемо здійснювати будь-які дії задля забезпечення ведення господарської діяльності, а от учасникам ринку офіційної відповіді та роз’яснення стосовно цього не надає».

І, здається, надавати не має наміру. В аудіозаписі Пилип Квітко проявляє чудеса винахідливості у спробах дистанціювати своє відомство від проблеми і вигадує все нові й нові причини, що унеможливлюють продаж і подачу газу на ТЕЦ.

За традицією жанру, поки пани б’ються, чуби тріщать у хлопів. Заручниками ситуації стали 70 тисяч жителів Львівської області. Вони вже третій місяць без гарячої води і, вочевидь, зимуватимуть у холодних оселях, адже підготовку до опалювального сезону зірвано.

За словами міністра житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, цьогоріч опалювальний сезон у країні розпочнеться 15 жовтня, тоді як Новояворівськ та Новий Розділ зігріють не раніше 30 грудня, і це за найпозитивнішими прогнозами.

Читайте також Під загрозою зриву опалювальний сезон у двох містах Львівщини

Нижче наводимо найцікавіші, на думку «Львівської газети», діалоги енергетика з чиновником (редакція зберегла особливості вимови останнього).

Про можливість укласти угоду на постачання палива із «Нафтогазом»

Пилип Квітко: Ми в лістах, коториє ім («Нафтогазу», НКРЕКП – ЛГ) отправляєм, указиваєм, что Ви являєтєсь собствєннікамі і права собствєннасті у Вас нікто нє может…

Андрій Гнатуш: Право підписання договорів з НАКом («Нафтогаз» – ЛГ) в мене є?

Пилип Квітко: Ми щітаєм, что да.

Трохи згодом…

Пилип Квітко: Трактувати ухвалу суду ми можемо только так, как бачімо. А бачімо ми: в розпорядженні користування немає.

Андрій Гнатуш: Договір з НАКом я можу підписати?

Пилип Квітко: Спорний вапрос. Ви падпісиваєтє дагавор з НАКом на паставку енергонасітєлєй на аб’єкт, каторим пользаваться нє можетє. Атсюда пазіція НАКа: на каком аснаваніі ми будєм туда паставлять енергорєсурс?

Що таке «господарська діяльність» і з чим її «їдять»?

Пилип Квітко: (…) У нас в ухвалє прапісана забарона для Вас на користування цім майновим комплексам.

Андрій Гнатуш: Що це значить?

Пилип Квітко: Што Ви нє можєтє ім пользаваться (…).

Андрій Гнатуш: Я не користуюся. Майно арештоване, тобто я не можу його відчужити. Друзі, то що, з Ваших слів, я не можу платити зарплату, так виходить? Це ж така сама діяльність, як і підписання договору (…). Давайте почнем з такого: податки я можу платити?

Пилип Квітко: Ну, етава права Вас нікто нє пазбавлял (…).

Андрій Гнатуш: Не бачу різниці між договором сплати ренти за землю, чи за якісь такі речі, і договором поставки газу. Ви бачите? Тобто Ви мені дозволяєте платити податки, але не бачите можливості підписання договору з «Нафтогазом». Я правильно розумію?

Пилип Квітко: Паслушайтє. Ми нє відім ні таво – ні другова (…).

__________________________________________________________________________________________________

Пилип Квітко: Вас позбавлено права користування цим майновим комплексом.

Андрій Гнатуш: В якому плані?

Пилип Квітко: У будь-якому плані.

Андрій Гнатуш: Що, я не можу у кабінеті бути? Податки можу платити, чи мені не платити податки?

Пилип Квітко: Падаткі – це до ТОВ «Енергія – Новояворівськ», а до нашого майнавова комплєксу падаткі ніяк не відносяться.

«Моя хата скраю, нічого не знаю»

Андрій Гнатуш: Я генеральний директор?

Пилип Квітко: Ну, відіма.

Андрій Гнатуш: Тобто я в реєстрі, в мене печатка, я забезпечую нормальне функціонування підприємства.

Пилип Квітко: Да.

Андрій Гнатуш: З листа, який мені було направлено паном Віталієм (Віталій Різник, уповноважена особа АРМА – ЛГ), розумію, що на мене поклали зобов’язання забезпечити нормальне функціонування підприємства. І якщо я цього чинити не буду – мене можуть притягнути до відповідальності. Я не можу забезпечити це все без можливості укладення договорів по господарській діяльності.

А якщо в мене, наприклад, охорону забезпечує охоронна фірма? Я не можу з нею забезпечити пролонгацію договору до моменту вирішення ситуації. Тобто, як я можу забезпечити збереження майнового комплексу? Розкрадуть!

Для того, щоб не було біди, бо зараз Вашими отими відписками, Вашими листами Ви зірвали підписання договорів, які є в основі ключові!

Пилип Квітко: Паслушайтє, ми дєйствуєм в рамках сваєго закона, ми нічєво нє сривалі!

__________________________________________________________________________________________________

Пилип Квітко: Мнє странна, што іх («Нафтогаз» – ЛГ) нє устроіло то пісьмо, катороє ми ім атправілі. Там чотко напісалі, што Ви являєтєсь собствєннікамі. Єслі ім нужна фраза а том, што Ви імєєтє права падпісать дагавор…

Андрій Гнатуш: Будь ласка, мені потрібна… Вони («Нафтогаз» – ЛГ) мені повідомили, що якщо Ви вказуєте, що я – Гнатуш Андрій Романович – до моменту обрання управляючого в праві… Ну, Ви розумієте у чому ситуація?

Пилип Квітко: Можливо, «не має заперечень з нашого боку»?

Андрій Гнатуш: Ні, не «не має заперечень». Напишіть, будь ласка, прямий лист, що «Гнатуш Андрій Романович має право укладати договори на постачання газу». Тобто зараз заручниками ситуації є громадяни міста. Розумієте?

Пилип Квітко: Розумію.

Андрій Гнатуш: Відповідно, такий лист прямий дозволить мені з ними («Нафтогазом» – ЛГ) як мінімум провести ще одні переговори. Такий самий лист, прошу Вас, направте на НКРЕКП…

Пилип Квітко: Я панімаю, што Ви хатітє, но давайтє… Нам нужна панять наші палнамочія здєсь і какой тєкст ми можем Вам прєдаставіть. Ето нє сіюмінутноє рєшєніє.

__________________________________________________________________________________________________

Андрій Гнатуш: Ми є бюджетоформуючим підприємством району. Тим, що я зупинився – вже бюджет «просів», податкова заплакана.

Пилип Квітко: Какоє пісьмо ми ім нє напішем, какоє паяснення нє дадім – ані фсьо равно прідумают єщо што-та і єщо што-та, пачєму дагавор нє заключіть.

Андрій Гнатуш: Але давайте дамо…

Пилип Квітко: Да, ми ето сдєлаєм, ми напішем ім пісьмо такоє, как ми напісалі Вам – точно напішем. Панімаєте, єслі би нам пєрєдалі Ваші права вмєстє с комплєксам – праблєм нє била би ваапщє. Вот нє с «Нафтогазом», ні с кєм праблєм нєбила, но суд пасчітал, что юрліцо здєсь нє задєйствавано.

Што завісіт от нас і в правовом полє – ми сдєлаєм. В какіх-та, дапустім, мамєнтах, я нє гаварю, што ані будут, но – више галави ми нє пригнєм, у нас тоже єсть свой паталок. Вот єщьо раз: праблєми с «Нафтагазам» – єта «Нафтагаз»…

Обіцянки-цяцянки

Андрій Гнатуш: (…) Чому Ви не хочете дати роз’яснення на НАК? Захоче управитель, який прийде, розірвати договір – розірве. Заключить на своїх умовах.

Пилип Квітко: Єслі праблєматіка только в нашем пісьмє на НАК і в нашем пісьмє на НКРЕКП – папитаємся ми што-та сєйчас абдумать.

Андрій Гнатуш: Вони мені кажуть: «Андрій Романович, ми керуємося папером, не словами, а папером. Прийде лист, або ухала суду, документ офіційний, який дозволить нам це зробити – ми укладемо договір». Я прошу Вас, поки оті всі судді родять, в них там зараз ті переатестації і тому подібні речі, направте їм лист-тлумачення своїх слів, бо я як папугай 10 разів пояснюю цю саму ситуацію.

Пилип Квітко: Ну, Ви ж панімаєте, рєшєніє винасіл нє я і…

Андрій Гнатуш: Правильно, тому прошу, мені допомогти з НАКом, НКРЕКП …

Пилип Квітко: Ми будєм питаться, потому что, по бальшому щоту, для збереження активу, це необхідно.

Виглядає так, що в дійсності АРМА не горить бажанням зберегти актив, адже «Нафтогаз» досі не отримав обіцяного Квітком листа-роз’яснення, тому продовжує відмовляти «Енергії» у поставці блакитного палива.

Читайте також Хто зірвав підготовку до опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі?

Пилип Квітко: Сматрітє, ми на Вашей старанє і ми тоже заінтєрєсовани в том, штоби фсьо работало.

Андрій Гнатуш: Давайте залучимо керівника юридичного відділу. Нехай сяде з нами тут і ми проговоримо маршрут, по якому ми будемо рухатися.

Пилип Квітко: К сажалєнію, Вам просто нє павєзло, у нас сейчас Туніс, Алжір…

Невідома особа з АРМА:  Мєждународная дєлєгація.

Пилип Квітко: І сєйчас фсє: і керівник управління, і керівник юрдєпартамєнту, і галава – ані фсє там. Гдє-та іх в ресторани возят, я нє знаю. Там сєрьйозная дєлігація і…

Андрій Гнатуш: А що вони хочуть: приїхали скуповувати активи України?

Пилип Квітко: Нєт. Ані такіє же структури, как наша. Прієхалі па абмєну опитам.

Андрій Гнатуш: Ага, тобто замість того, щоб вирішувати питання 50-ти тисяч людей – нам ліпше в кабаку сидіти з колєгами з інших країн!

Пилип Квітко: Фсьо, што ми далжни дєлать – ми дєлаєм. Чєрєз месяц у людей фсьо будєт. У ніх будєт управітєль, у ніх будєт новий дагавор, у ніх будєт теплапастачання, електрапастачання, фсьо будєт харашо!

На жаль, місяць минув і вже минає другий, а віз і нині там. Хоч нового управителя для «Енергії-Новояворівськ» та «Енергії-Новий Розділ» АРМА призначила ще 19 вересня, ним стало приватне підприємство «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», та він досі не знайшов часу з’явитися на теплоенергоцентралях. Це означає, що процедури оцінки і постановки їх майна на облік ПП ще не починало, а без них про ліцензії на роботу і, відповідно, заведення газу на ТЕЦ не може бути й мови.

Можливо, кажучи, що «фсьо будєт харашо», Пилип Квітко мав на увазі не жителів Новояворівська і Нового Роздолу, а себе? Адже зять двічі Міністра соцполітики, народного депутата чотирьох скликань, а сьогодні – Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, навряд чи знає що таке гріти баняки, аби помитися, спати в куртці під метровим шаром ковдр і водити дітей до садочку, в якому вікна вкриваються памороззю зсередини.

Як знати, що таке відсутність гарячої води і опалення взимку, коли на твоє весілля, за підрахунками деяких ЗМІ, новоспечена теща витратила близько 600 тисяч доларів? І це у 2011 році!