У підвалах львівської ратуші створять музей

Цього року в міській раді планують розпочати реставраційні роботи
     576  

Фото: HelpInTourism.com

Понад п’ять мільйонів гривень цього року виділять на ремонтні роботи у підвалах львівської ратуші. Тут робитимуть усе – від каналізації та вентиляції і до встановлення сучасної протипожежної сигналізації та системи відеоспостереження. Виконуватиме роботи ТОВ «Неодім Захід», з яким ЛКП «Центр розвитку туризму міста Львова» нещодавно підписало відповідну угоду. Роботи стануть першим кроком до створення у підземеллях музею міста.

«Пристосування підвалів ратуші – це об’ємний проект. Маємо велику площу підземель, які у дуже різному стані. Тому роботи поділили на два етапи, а один з них – на дві черги. Зараз йдеться лише про перший етап першої черги – це приблизно третина усіх підвалів Ратуші. На цьому етапі облаштуємо простір для проведення змінних виставок», – пояснює начальниця відділу Музей міста ЛКП Центр розвитку туризму міста Львова Тетяна Бей.

За її словами, в ЛКП працюють над проектом вже більш ніж півтора року, й увесь цей час витратили на папери і погодження.

«Це пам’ятка архітектури національного значення. Роботи зможемо почати, коли отримаємо усі дозволи. Зараз чекаємо на погодження Держархбудінспекції», – пояснює Тетяна Бей.

Після отримання усіх дозволів у Музеї міста назвуть прогнозовану дату відкриття та візьмуться за створення першої виставки.

«Тут не буде постійної експозиції. Плануємо використовувати приміщення під тимчасові виставки. Річ у тім, що у нас є чимало музеїв з дуже багатими фондами, однак дуже бракує експозиційних площ. Це будуть виставки не лише про історію Львова, а й про інші міста, а також про поняття міста. Згодом також плануємо облаштувати великий зал під лекції, заняття, майстер-класи», – пояснює Тетяна Бей.

Створення музею у підземеллях ратуші – частина більшого проекту створення підземного маршруту у Львові. Його кілька років тому напрацювали у міській раді за гроші Європейського Союзу.

«Ми робимо лише частину – підвали Ратуші, де буде музей міста», – пояснює директорка ЛКП «Центр розвитку туризму міста Львова».

За попередніми планами, мандрівка мала б охоплювати територію міста в мурах і починатись навпроти Успенської церкви і закінчуватися там, де колись був шпиталь Святого Духа, а нині площа Підкови.