Депутати не підтримали петицій щодо сміттєпереробного заводу у Львові

Обидва документи не набрали необхідної кількості голосів
     1445  

explorer.lviv.ua

Сьогодні, 20 вересня, сесія Львівської міської ради розглянула одразу дві петиції щодо будівництва у Львові сміттєпереробного заводу. Однак жодну з них депутати не підтримали.

Як писала раніше «Львівська газета», 20 квітня на сайті електронних петицій зареєстрували петицію «Заборонити будівництво сміттєпереробного заводу на Пластовій 13. Знайти ділянку для будівництва за межами міста Львова».  До п’ятого липня вона зібрала необхідних 500 голосів, тож мусить бути винесена на розгляд депутатів Львівської міської ради.

Ще одну петицію, однак тепер вже з вимогою «побудувати комплекс із переробки відходів у Львові» зареєстрували на сайті e-dem.in.ua 8 серпня. До закінчення збору підписів ще місяць, однак вона вже перетнула позначку необхідних 500 голосів. Одна з вимог другої петиції – забезпечити будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу у встановлені терміни, тобто до 2020 року.

Нагадаємо, як писала «Львівська газета», восени цього року на вулиці Пластовій, 13 планують почати будівництво сміттєпереробного заводу. Завершити роботи над об’єктом сподіваються у 2020.

Депутати міської ради вже погодили виділення майже семи гектарів для заводу та взяття кредиту на його будівництво. Запланований сміттєпереробний завод у Львові коштуватиме місту 35 мільйонів євро. 20 млн євро – кошти ЄБРР, 5 млн євро – Фонд чистих технологій. Окрім цього, є попередня домовленість ЛКП «Зелене місто» на залучення грантового співфінансування у розмірі 10 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

Щодня Львів продукує приблизно 600 тонн сміття. За дослідженням фахівців компанії Egis, більша частина – це харчові відходи. Серед лідерів також будівельне сміття, пластмаса, текстильні матеріали, скло та дрібні елементи.

Львівський завод працюватиме за так званою механіко-біологічною переробкою відходів.

Планова потужність нового заводу – 240 000 тонн/рік. На заводі працюватиме дві сміттєсортувальні лінії, кожна з яких перероблятиме по 120 тис. тонн.

Проти такого будівництво активно висловлюються мешканці довколишніх будинків та частина активістів.

Ще одне питання – створенн ясміттєвого полігону для Львова. За оцінками авторів проекту сміттєпереробного заводу, після всіх етапів переробки приблизно 30-35% сміття залишатиметься для захоронення.

«Полігон прийматиме вже не відходи, а так званий залишковий потік з переробного комплексу», – пояснює Вадим Ноздря.