На Міжнародному кінофестивалі в Торонто підтримали Олега Сенцова

Із закликом звільнити українського режисера виступили гості та учасники Міжнародного кінофестивалю в Торонто
     323  

Джерело: arthousetraffic.com

Зокрема, на підтримку Олега Сенцова стали документаліст і лауреат премії «Оскар» Майкл Мур, класик угорського кіно Бела Тарр, лауреат Каннського та Венеціанського кінофестивалів Лі Чхан Дон, видатний документаліст Фредерік Уайзман, режисерка Міра Наїр, представники міжнародних кінофестивалів та куратори програм TIFF. До глобальної кампанії #SaveOlegSentsov доєдналися члени української делегації у Торонто.

Сьогодні, 11 вересня, в рамках заходів секції TIFF Doc Conference відбудеться дискусія, присвячена справі Олега Сенцова. Її спікерами виступають український режисер Сергій Лозниця, Таня Купер (Human Rights Watch) та Поліна Ковальова (PEN America).

Після дискусії в рамках програми Contemporary World Cinema заплановано канадську прем’єру драми «Донбас» Сергія Лозниці. Світова прем’єра фільму відбулася у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, що стала фільмом-відкриття секції, також удостоїлася премії за найкращу режисуру. Під час вручення нагороди у Каннах, режисер «заявив про свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами у різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, у підсумку, за людяність».

Читайте також: Петиція за звільнення Сенцова зібрала 100 тисяч голосів

Із 6 вересня в рамках індустріальної секції кінофестивалю в Торонто працює український стенд, який представляє Україну як перспективний напрямок для виробництва кіно: делегація розповідає гостям стенда про нововведення у законодавстві, знайомить із можливостями виробництва та різноманітністю локацій, а також організовує кампанію на підтримку Олега Сенцова.